Де ми?
Маєш iPhone? Тоді лови!

Підпишись, щоб отримати ТОП-7 фішок iPhone, які покращать твоє здоров'я.


🎁 Оберіть подарунки, які зроблять свята особливими 🎄ОБРАТИ

×
Знижка тут!
×
iLounge | Статті | 💙 Інструкції | Як почистити кеш Photoshop на macOS
Статті та огляди
726
Софія Старк

Софія Старк · 20 Листопада 2023

Як почистити кеш Photoshop на macOS

Якщо ви часто працюєте з Photoshop на Mac, ця стаття буде вам корисною. Розповідаємо, як почистити кеш програми на macOS.Як почистити кеш Photoshop на macOS


iLounge в Telegram

Інструмент Photoshop вже існує майже стільки, скільки існує сам Mac. І, попри досить дивні речі в позиції Adobe щодо України та війни росії, багато користувачів не можуть відмовитися від цієї програми. Навіть при наявності альтернатив як от Figma чи інші утиліти.

Під час роботи з Фотошоп, програма зберігає тимчасові файли у памʼяті Mac. Це потрібно для того, щоб пришвидшити роботу системи, спростити вам доступ до інструментів тощо. Звичайно, ці файли, накопичуються і можуть займати багато місця.

Оскільки у досить багатьох користувачів Mac має базову конфігурацію, проблема памʼяті досить критична. І якщо можна очистити її тут і звільнити для себе трохи місця, це варто зробити.

Як почистити кеш Photoshop на Mac: простий спосіб

Як почистити кеш Photoshop на Mac: простий спосіб

  1. Відкрийте програму Фотошоп.
  2. Перейдіть Редагувати.
  3. Після цього, знайдіть Очистити.
  4. Та почистіть “Усе”, або історію, відеокеш — залежно від того, що вам потрібно.

Як почистити кеш Photoshop на macOS

Файли кешу Photoshop та Creative Cloud

Наразі система роботи Фотошоп досить складна, особливо в плані Creative Cloud. Дуже дивно що у вас є програма, де ви можете керувати завантаженнями, але при цьому керувати планами потрібно в окремій вкладці браузеру. І кожна з підпрограм Creative Cloud теж має свій кеш, що ускладнює його чистку.

Ви можете самостійно очистити деякі з цих файлів на вашому комп'ютері Mac, якщо знаєте, де їх знайти.

У папці /Library/Application Support/Adobe ви знайдете сотні папок, і деякі з них містять файли, які вам насправді не потрібні і які можна видаляти.

Однак будьте обережні з цією папкою, оскільки там є файли, зачепивши які ви можете зробити програму Photoshop непридатною для того, щоб вона відкривалася.

Ви можете видалити файли з: /Library/Application Support/Adobe/Adobe Photoshop 2023/AddOnModules/sensei_model_cache

Та перш ніж це робити, вам потрібно завершити роботу Фотошоп. Інакше система не дасть вам продовжити видалення.

Також ви можете видалити файли з джерела: /Library/Application Support/Adobe/Adobe Photoshop 2023/CameraRaw — там є тисячі файлів, які, ймовірно, вам не потрібні. Зокрема, у папках "Adobe Standard" і "Camera" містяться профілі для понад тисячі моделей пристроїв Apple і камер сторонніх виробників.

Ще трохи про кеш фотошопу та файли збереження

Як почистити кеш Photoshop на macOS

Photoshop використовує власну систему віртуальної пам'яті (ВМ) під час виконання для зберігання частин поточної роботи на диску, таким чином заощаджуючи системну оперативну пам'ять. Ці області зберігання називаються "робочими дисками".

Щоб керувати робочими дисками у Photoshop:

  1. Перейдіть у меню програми "Параметри".
  2. Відкрийте Робочі диски.

Перелік доступних томів диска для використання у віртуальних машинах визначається Photoshop на основі їхньої придатності.

Вибираючи томи для робочих дисків, переконайтеся, що вибрані диски мають високу продуктивність. Загалом рекомендується уникати використання повільних або майже заповнених USB-накопичувачів.

В ідеалі, оптимальний робочий диск повинен знаходитися на Thunderbolt-накопичувачі, підключеному до вашого Mac, або на пов'язаному з ним RAID-пристрої, з майже порожніми томами. Чим більше місця у томі, тим більше свободи Photoshop має для використання всієї його ємності як віртуальної машини, мінімізуючи час, витрачений на пошук порожніх блоків у томі для вводу/виводу віртуальної машини.

iLounge в Telegram