Де ми?

Знижка 20% на чохол для iPhone/iPad/MacBook

Ексклюзивно для читачів iLounge Journal.

Скопіюйте цей промо-код:

CASE20
Перейти в каталог

🤑 Захист дисплею від 69 грн. 📱КУПИТИ

×
Знижка тут!
×
iLounge | Статті | 💙 Цікаві статті | Що вибрати, електронну книгу або iPad
Статті та огляди
Александр Цыбарт

Александр Цыбарт · 5 Вересня 2020

Що вибрати, електронну книгу або iPad

Чим сильніше стають iPad, тим менше уваги приділяється електронним книгам. Як взагалі працюють ці пристрої і чи варто на них дивитися в 2020 році?Що вибрати, електронну книгу або iPad


iLounge в Telegram

Ще 3-4 роки тому такого вибору взагалі не стояло. Хочеш тільки читати книги, а для решти є маленький екранчик смартфона? Купуєш електронну книгу. Хочеш постійно носити все потрібні програми і досить зручно працювати в будь-яких умовах? Стів Джобс вже представив краще рішення - iPad .

Технології не втримати і електронні книги поступово почали наступ на територію планшетів. Вони вже перейшли з розряду книжкової смотрелки, тому питання вибору правильного пристрою загострився. Давайте розбиратися, як працюють рідери і коли які девайси краще використовувати.

Як влаштовані електронні книги?

Основна відмінність електронної читалки від iPad, крім слабшого заліза, в дисплеї. Для їх виробництва використовується технологія електронного чорнила.

Що вибрати, електронну книгу або iPad

Будь-який звичайний кольоровий дисплей досить сильно б'є по очах. Якщо ми вже звикли до цього і не особливо часто помічаємо, це не означає, що негативний ефект кудись пропав.

Електронні книги отримали більш щадні для очей дисплеї. Електронні чорнило взагалі не випромінюють світло, а будь-яке зображення виглядає як надруковане на папері. Насправді, цю технологію розробили ще в 1970-х роках, але довго не могли приладнати в споживчу електроніку.

Спробує не незрозумілою пояснити принцип роботи. Усередині дисплея на електронному чорнилі знаходяться мільйони найдрібніших капсул. У цих капсулах містяться позитивно заряджені білі мікрогранули і негативно заряджені чорні. Все це плаває в прозорої рідини, якою заповнена кожна капсула.

Що вибрати, електронну книгу або iPad

Процесор подає на електричну матрицю регульовані негативні і позитивні заряди. Наприклад, коли негативний заряд досягає капсули, білі мікрогранули виявляються у верхній частині. Тобто, з боку користувача, поверхня капсули стає білою. Подаючи позитивний заряд, нагорі виявляються чорні мікрогранули.

Матриця може у багатьох місцях подавати різні сигнали. Це створює картинку і текст. Світіння тут ніякого немає, тому очі не перевантажуються.

Чому електронні книги створюють конкуренцію для iPad?

Почати варто з того, що така конкуренція можлива тільки якщо порівнювати книгу і iPad як мультимедійні пристрої для споживання контенту. Якщо потрібно працювати, сучасному поколінню планшетів, особливо з усім набором додаткових аксесуарів, немає альтернативи.

Що стосується електронних книг, то дуже довго вони були простими читалки. Легка система і не особливо ненажерливий на електроенергію дисплей дозволяв цим пристроям працювати до 1 місяця від повного акумулятора. Книги в електронному форматі важать дуже мало, тому користувач може в кишені носити половину міської бібліотеки.

Що вибрати, електронну книгу або iPad

Сьогодні електронні рідери стали набагато сильніше і автономніше. За функціоналом, як мультимедійний пристрій, вони активно наздоганяють планшети. Чим модель дорожче, тим більше можливостей і функцій в неї поміщається.

Що взагалі вміють різні електронні книги:

  1. Показувати кольорове зображення, але якість значно нижче, ніж на екранах планшета.
  2. Підсвічувати відображається текст для читання в поганому освітленні (під шар з капсулами розміщується світлодіодна підкладка).
  3. Відображати різні текстові формати.
  4. Відтворювати аудіокниги.
  5. Працювати з браузером за допомогою бездротової технології Wi-Fi.

Набір конкретних функцій залежить від цінової категорії. Це може бути портативна читалка або щось на зразок майже планшета, тільки більш щадний для очей.

Особисто для мене, головною перевагою електронних книг залишається можливість гнучко вибирати діагональ. Хоче кишеньковий похідний варіант? Будь ласка. Хочеться читати книги в розмірі А4? І таких моделей вистачає.

Варто відмовитися від iPad на користь електронних книг?

На жаль, поки залишається «компот окремо, котлети окремо». Потрібно розуміти, для чого взагалі купується пристрій? Які цілі йому ставляться? Наприклад, зараз багато хто намагається відмовитися від соціальних мереж і багатогодинного перегляду YouTube. При цьому, хочеться читати професійну і художню літературу, іноді ходити по сайтах. Для цього відмінно підійде електронна книга.

Що вибрати, електронну книгу або iPad

Якщо Ви активно користуєтеся соціальними мережами, хочете в постійно бути на зв'язку, працювати в будь-якому місці, і проявляти творчі здібності - вибирайте iPad. До можливостей яблучного планшета і близько не дотягуються рідери, а на iPad можна і книжку почитати.

Звичайно, варто враховувати цінове питання. Якщо ми говоримо про недорогих ридерах, вони стоять цілком прийнятних грошей, але це просто читалка. Ціна більш прокачаних моделей починає кусатися.

У порівнянні з iPad Pro це копійки, але до базового iPad 10,2 дюйма залишається додати зовсім небагато. Якщо хочеться отримати більше функцій, а цей планшет від версії Pro не дуже відстає за можливостями, має сенс витратити трохи більше грошей.

Що вибрати, електронну книгу або iPad

Наостанок скажу, що я не вважаю електронні рідери чимось поганим. Це відмінні пристрої. Якщо покупець розуміє, для чого купується девайс, він буде їм повністю задоволений. Просто не потрібно думати, що планшет може замінити рідер і навпаки. Це взаємодоповнюючі гаджети і саме так слід до них ставитися.