Де ми?
Маєш iPhone? Тоді лови!

Підпишись, щоб отримати ТОП-7 фішок iPhone, які покращать твоє здоров'я.


🎁 Оберіть подарунки, які зроблять свята особливими 🎄ОБРАТИ

×
Знижка тут!
×
iLounge | Статті | 💙 Інструкції | ТОП-10 фішок macOS Sonoma: дата виходу, шпалери, як встановити
Статті та огляди
3627
Софія Старк

Софія Старк · 7 Червня 2023

ТОП-10 фішок macOS Sonoma: дата виходу, шпалери, як встановити

Продовжуємо розбирати презентацію WWDC 2023 – цього разу зібрали, що нового в оновленні macOS Sonoma.ТОП-10 фішок macOS Sonoma: дата виходу, шпалери, як встановити


iLounge в Telegram

Нещодавня презентація Apple принесла багато цікавого у наше життя. Від досить вдалого оновлення iOS 17, до першої гарнітури змішаної реальності Apple Vision Pro. Яка, як здалося, насправді і була фішкою програми, перетягнувши всю ковдру цікавості на свій бік.

Але й оновлення на кшталт macOS Sonoma теж мають чим порадувати цього року. Тому ми зібрали головні фішки, а також розповімо, як встановити і коли вийде версія для всіх.

Дата виходу macOS Sonoma для всіх

ТОП-10 фішок macOS Sonoma: дата виходу, шпалери, як встановити

Оновлення macOS Sonoma вийде восени, швидше за все, після презентації оновлень компанії у вигляді нових MacBook Pro та MacBook Air. До того, можна встановити бета-версію для розробників (що ми не радимо, принаймні на свої основні пристрої).

Версія для публічних тестерів буде більш надійною, якщо вам так хочеться спробувати оновлення першим. Але, знову ж таки, встановлювати на основні Mac не варто.

Які Mac підтримуватимуть macOS Sonoma?

ТОП-10 фішок macOS Sonoma: дата виходу, шпалери, як встановити

  • iMac та Mac Pro від 2019 року випуску
  • MacBook Pro та MacBook Air від 2018 року випуску
  • mac Mini від 2018 року випуску
  • iMac Pro від 2017 року випуску
  • Mac Studio від 2022 року випуску

Зверніть увагу, що не всі фішки будуть сумісні із сумісними моделями. Якщо у вас Mac на Intel, швидше за все, ви не отримаєте деяких цікавих функцій, як і минулого року, тому що Apple зараз вже повністю зосередилася на своїх чіпах М1 та розробляє систему під них.

Як встановити macOS Sonoma?

ТОП-10 фішок macOS Sonoma: дата виходу, шпалери, як встановити

Зараз, щоб встановити macOS Sonoma, вам потрібен профіль розробника. Коли вийде офіційна версія MacOS Sonoma для всіх, достатньо буде перейти в Налаштування та оновити систему.

Ми радимо дочекатись оновлення для всіх. У бета-версії дуже багато багів, які будуть вас бісити і не давати програмам (особливо сторонньому софту) працювати правильно. Це стосується навіть месенджерів та якихось доповнень до Хрому. Тому краще зачекайте.

ТОП-10 фішок macOS Sonoma

Тепер давайте ближче поглянемо на оновлення та які цікаві функції воно нам принесло. Починаємо з ТОП-10 фішок, про які варто знати кожному, хто встановив macOS Sonoma.

1. Ігровий режим

ТОП-10 фішок macOS Sonoma: дата виходу, шпалери, як встановити

Згідно з Apple, на Mac з процесорами М1 з'явиться ігровий режим, який віддаватиме пріоритет під час ігор для обробки графіки та прискорення ЦП. Поки неясно, чи буде він автоматично активуватися, як тільки ви вмикаєте гру, чи потрібно буде активувати його вручну.

Дата виходу macOS Sonoma для всіх

Також компанія повідомила, що під час використання ігрового режиму скорочуватиметься використання фонових програм і зменшується затримка при задіянні контролерів та навушників. Схоже, що компанія хоче зробити свої пристрої лояльнішими до ігрової індустрії. Зрештою, все ж побачили у цьому додаткову можливість заробити.

2. Автовиправлення та передбачання

У всіх оновленнях, не тільки в MacOS Sonoma, автовиправлення стало на рівень краще. Крім того, тепер система передбачає те, що ви хочете написати, ґрунтуючись на раніше використаних словах. Вони відображаються прямо в тексті, але поки що лише англійською.

3. PDF у Нотатках

ТОП-10 фішок macOS Sonoma: дата виходу, шпалери, як встановити

Хороша функція, яка допомагає швидше взаємодіяти з PDF-файлами, працювати з ними та виправляти помилки. Тепер можна зберігати більше одного PDF у нотатках, редагувати їх у режимі реального часу та спільно з кількома користувачами.

Крім того, з'явилося автозаповнення PDF. Система може брати ваші контакти та автоматично заповнювати деякі з полів у PDF. Це доступно на всіх пристроях з оновленням.

4. Створення та відправка стікерів

ТОП-10 фішок macOS Sonoma: дата виходу, шпалери, як встановити

Також не ексклюзивна фішка macOS Sonoma, а доступна на всіх пристроях із новими оновленнями. Можна створювати свої стікери з фото, зберігати їх у клавіатурі та використовувати на всіх з'єднаних з iCloud пристроях. Цікаво, що стікери можна одразу обробити: додати ефекти, анімації – все не виходячи з основної програми.

5. Спільне використання паролів

ТОП-10 фішок macOS Sonoma: дата виходу, шпалери, як встановити

Якщо ви працюєте з якимсь проєктом, в певному застосунку або системі, можна швидко поділитися паролями з командою. Цю фішку, до речі, вже підтримали 1Passwords, тому тільки питання в тому, коли решта компаній підтягнеться.

6. Будь-який сайт як програма

ТОП-10 фішок macOS Sonoma: дата виходу, шпалери, як встановити

З macOS Sonoma можна відкрити абсолютно будь-який сайт як програму та закріпити її на панелі Doc. При натисканні сайт-програма відкриватиметься у спрощеному вікні, з яким теж можна взаємодіяти, виконувати швидкі дії і т.д.

Зручно, якщо розробники не створювали окрему програму на Mac, а вам потрібно мати її під рукою постійно.

7. Профілі в Сафарі

ТОП-10 фішок macOS Sonoma: дата виходу, шпалери, як встановити

Сафарі оновили з новою фішкою – профілями, які можна налаштувати під себе. Додати профілі для роботи, розваг, моніторингу новин, приватний профіль (який можна буде запаролити по біометрії).

8. Оновлення для вебкамери

ТОП-10 фішок macOS Sonoma: дата виходу, шпалери, як встановити

Якщо ви використовували iPhone як вебкамеру, тепер можна буде керувати налаштуваннями відео. Вибрати режими: звичайний або ультраширокий, щоб залишатися у кадрі під час дзвінків. Крім того, додалося кілька ефектів, якими можна керувати руками і рухами.

Можна розмістити себе поверх презентації (використовуючи вебкамеру як iPhone, так і вбудовану), щоб додати ефект присутності. Або "плавати" поверх презентації у віконці, щоб не втрачати взаємодії. Також з'явилася можливість поділитися екраном у Зум одразу із Сафарі.

9. Віджети з'явилися на Mac

ТОП-10 фішок macOS Sonoma: дата виходу, шпалери, як встановити

І на цей раз їх можна розмістити на робочому столі. Крім того, вони інтерактивні та синхронізуються з іншими пристроями. Можна розмістити віджети на Mac так само, як і на вашому iPhone для зручності.

10. Заставки як на Apple TV

Заставки як Apple TV

Ну і насамкінець, нам додали заставки як на приставці. Плавні польоти над просторами або занурення в море – цікаві заставки, які трохи оживлять саму систему. Також прокачали екран входу на Mac, він виглядає інакше, а іконка профілю знаходиться в самому низу.

Звичайно, це не всі фішки, які ми отримаємо, коли оновимося на MacOS Sonoma. Насправді їх є ще дуже багато, наприклад, можливість додавати друзів для створення спільного плейлиста. Або нова можливість створити свій голос на пристрої, щоб використовувати його для відповіді.

Шпалери macOS Sonoma

Завантажити шпалери macOS Sonoma можна по цьому посиланні. Вони знаходяться в нашому каналі, де ми пишемо багато цікавого.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб не пропустити нових оновлень та отримувати найсвіжіші новини.

iLounge в Telegram