Де ми?

Знижка 20% на чохол для iPhone/iPad/MacBook

Ексклюзивно для читачів iLounge Journal.

Скопіюйте цей промо-код:

CASE20
Перейти в каталог
Знижка тут!
×
iLounge | Статті | 💙 Інструкції | Що робити, якщо ви знайшли втрачений iPhone
Статті та огляди
Софія Старк

Софія Старк · 16 Березня 2023

Що робити, якщо ви знайшли втрачений iPhone

Розповідаємо, що робити, якщо ви знайшли чийсь iPhone. Як знайти власника?Що робити, якщо ви знайшли втрачений iPhone


iLounge в Telegram

Ми вже багато говорили про те, що варто робити, щоб не втратити iPhone, а також про те, як діяти, якщо ви все ж таки втратили свій iPhone. Але бувають й інші ситуації. Наприклад, ви знайшли смартфон на вулиці або помітили, що у таксі хтось залишив свій телефон. Як бути у такому разі? Чи можна знайти власника, зв'язатися з ним та віддати iPhone?

У цій статті ми розберемося, як повернути втрачений власнику iPhone, якщо ви його знайшли. І що варто і не варто робити, якщо побачили на вулиці, в машині, чиїсь кафе Айфон.

Попередження: зараз в Україні триває війна. І не виключено, що "загублений" телефон може бути приманкою або становити небезпеку для життя, бути замінованим. Тому будьте дуже обережні. Вороги дуже винахідливі в плані вибухівки і СБУ вже не раз повідомляли, як російські військові додавали вибухівку в іграшки ітд. Бережіть своє життя насамперед!

1. Перевірте, чи заряджений смартфон

Що робити, якщо ви знайшли втрачений iPhone

Якщо iPhone не заряджено, зарядіть його та увімкніть. Швидше за все, власник спробує додзвонитися до свого номера, перш ніж заблокує його. Тоді знайти та віддати йому Айфон буде простіше простого. Тому, якщо почуєте вхідний дзвінок – обов'язково візьміть слухавку та повідомите, що ви знайшли втрачений телефон і зараз шукайте його власника. Розпитайте про власника того, хто дзвонить. Попросіть передати інформацію, що телефон у вас, якщо є така можливість.

Чи є на iPhone пароль

До речі, якщо смартфон iPhone 11 або новішої версії, його можна відстежити навіть вимкненим.

2. Чи є на iPhone пароль

Варто перевірити, чи встановлений на iPhone пароль. Якщо він вимикався, тоді 100% пристрій попросить вас ввести пароль, але якщо смартфон не був вимкнений, можна перевірити, чи ставив власник пароль.

Чи є на iPhone пароль

Якщо пощастить (дуже рідко), тоді ви можете перейти в Налаштування та дізнатися в iCloud ім'я власника. З його контактів можна зв'язатися з останніми людьми які телефонували, щоб розповісти, що ви знайшли телефон.

3. Дізнайтесь медичні дані

Ми вже говорили про те, що заповнювати медичні дані на вашому iPhone це дуже важливо. Тому, якщо ще не зробили цього, зараз же перейдіть та вкажіть їх у своїй медичній карті в Налаштуваннях.

Дізнайтесь медичні дані

Щоб переглянути медичні дані, навіть на заблокованому iPhone, вам потрібно натиснути “Екстренний виклик” та перейти до “Медичного ID”. Там у вас буде інформація про вік, ім'я, екстрені контакти, якими можна скористатися для зв'язку з рідними того, чий iPhone у вас.

4. Якщо смартфон переведено в режим втрати

Якщо функцію Find My iPhone увімкнено, чужий iPhone стає безкорисним для всіх, крім власника. Це відбувається тому, що блокування активації не дозволяє використовувати телефон навіть після скидання програмного забезпечення. Крім того, це дозволяє законному власнику відстежити втрачений пристрій.

Якщо смартфон переведено в режим втрати

Якщо iPhone був переведений в Lost Mode, це означає, що власник перейшов до iCloud.com і помітив пристрій як втрачений. Ви побачите на екрані повідомлення, що інформує вас про це, а також текстове повідомлення, надіслане власником. У цьому повідомленні зазвичай міститься контактна інформація, наприклад номер телефону або адреса електронної пошти, за якими можна знайти власника.

Якщо телефон підключено до Інтернету, він надішле своє місцезнаходження власнику через iCloud.

Тому рекомендується увімкнути функцію Find My iPhone на власному пристрої , перейшовши до Параметрів > [Ваше ім'я] > Find My, якщо ви власник iPhone.

5. Корисна фішка, про яку мало хто знає

Корисна фішка, про яку мало хто знає

Багато користувачів iPhone вважають за краще включити функцію iCloud Photos, яка автоматично зберігає всі фотографії та відео, зроблені на пристроях, пов'язаних з їх Apple ID, в iCloud. Ця функція дозволяє отримати доступ до фотографій на будь-якому пристрої iOS або Mac за допомогою того ж Apple ID. Це особливо зручно при спробі повернути втрачений iPhone його законному власнику.

Щоб зняти фото чи відео, не потрібно розблокувати iPhone. Ви можете відкрити камеру, вибравши піктограму камери на екрані блокування або пальцем праворуч ліворуч. Відкривши камеру, ви можете зробити знімок. Рекомендується сфотографувати контактну інформацію.

Якщо все пройде успішно, зображення буде автоматично завантажено в обліковий запис iCloud Photos власника, і він зможе переглянути його на іншому пристрої, що належить йому.

Намагайтеся знайти власника

Можна спробувати звернутися до поліції, але зазвичай вони не допомагають із такими питаннями. Ми рекомендуємо все ж таки спробувати знайти власника і не залишати смартфон собі. Як мінімум, це негарно, як максимум – вас можуть звинуватити у крадіжці, якщо знайдуть телефон за допомогою трекінгу.