Допомагаємо для ССО ЗСУ разомКЛІКАЙ

×
Допомога для України. Клікай >>>
iLounge | Статті | 💙 Цікаві статті | Володимир Зеленський зустрівся з Тімом Куком
Статті та огляди
Андрій Виноградов

Андрій Виноградов · 3 Вересня 2021

Володимир Зеленський зустрівся з Тімом Куком

Президент України зустрівся з главою Apple та обговорив низку проєктів, які можуть бути реалізовані у нашій країні.Володимир Зеленський зустрівся з Тімом Куком


iLounge в Telegram

У межах робочого візиту президент України Володимир Зеленський зміг відвідати Apple Park і особисто поспілкуватися з главою компанії Apple Тімом Куком. Під час зустрічі обговорювалися різні питання — від українізації голосового помічника Siri до можливості створення на території нашої країни повноцінного дата-центру для сервісів iCloud.

В офісі президента повідомили, що Зеленський розповів Тіму Куку про успіхи України в IT-сфері. Зокрема, глава нашої країни спільно з міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим представили гендиректору Apple проєкт «Дія City» і обговорили український досвід щодо впровадження цифрових паспортів. Нагадаємо, що Apple хоче запустити схожу функцію — компанія планує дати користувачам можливість зберігати цифрові версії водійських прав у додатку Wallet.

Володимир Зеленський і Тім Кук

Володимир Зеленський висловив надію, що Apple і далі буде розширювати свою присутність на українському ринку. За останні декілька місяців компанія зробила низку анонсів, які сподобалися багатьом жителям нашої країни. По-перше, була запущена українська версія офіційного сайту Apple. По-друге, служба підтримки почала відповідати на запитання користувачів з України українською мовою. А по-третє, в кінці липня, після виходу watchOS 7.6, в Україні запрацював ЕКГ датчик в Apple Watch. Однак, якщо вірити чуткам, на цьому компанія зупинятися не планує. У майбутньому підтримку української мови повинна отримати Siri.

Але Зеленський також сподівається, що Apple створить окрему редакторську команду для оптимізації рекомендацій в Apple Music. Створення української команди редакторів підтримують і багато національних виконавців та звукозаписні компанії.

Володимир Зеленський і Тім Кук

Однак у межах зустрічі сторони обговорювали й глобальніші питання. Зокрема, можливість будівництва в Україні дата-центру для сервісів iCloud і механізми цифрового перепису населення.

Ще кілька років тому Apple допомогла Бюро перепису населення (US Census Bureau) реалізувати глобальний проєкт і провести перепис жителів США. Для цього широко застосовувалися iOS-пристрої та платформа Apple Financial Services. У межах зустрічі обговорювалася можливість реалізації подібного проєкту в Україні.

Висновок

Складно сказати, як саме зустріч вплине на політику Apple у нашій країні. Поки з упевненістю можна говорити лише про те, що найближчим часом в Україні не з'явиться Apple Store. У минулому від ASBIS, офіційного постачальника Apple в Україні, були чутки, що фірмовий роздрібний магазин Apple з'явиться у нас не раніше, ніж через п'ять років.

Однак користувачі цілком можуть сподіватися на те, що вже найближчим часом Siri почне розмовляти українською мовою. Також можна очікувати, що нові пристрої почнуть з'являтися у нашій країні з меншими затримками.iLounge в TelegramАбо увійти під обліковим записом з соцмережі: