Вже який рік поспіль, Apple випускає смартфони, які і наче мають цікаві фішки, проте беручи їх до рук ти не відразу розумієш: що змінилося, заради чого я оновився, чому це наступне покоління? Дещо таким суперечливим є iPhone 15 Pro, оскільки з одного боку — це той самий iPhone 14 Pro, проте з іншого — пристрій має свої унікальні фішки.
Ми вирішили традиційно зібрати повний огляд усіх плюсів та мінусів iPhone 15 Pro у великому огляді.
Характеристики iPhone 15 Pro
Характеристика | iPhone 15 Pro |
Дисплей | LTPO Super Retina XDR OLED 6,1 з адаптивною частотою оновлення 120 Гц Always On |
Процесор | Apple A17 Pro |
ОЗП | 8 ГБ |
Вбудована памʼять | 128 ГБ, 256 ГБ, 512 ГБ, 1 ТБ |
Камера основна | 48 МП, f/1.8, 24 мм (ширококутний), 1/1.28", 1.22 мкм, PDAF, OIS зі зміщенням сенсора 12 МП, f/2.8, 77 мм (телефото), 1,0 мкм, PDAF, OIS, 3-кратний оптичний зум 12 МП, f/2.2, 13 мм, 120˚, 1/2.55", 1.4 мкм, PDAF TOF 3D LiDAR сканер |
Камера фронтальна | 12 МП, f/1.9, 23 мм, 1/3.6", PDAF, OIS, SL 3D |
Акумулятор | 3274 мАч |
Операційна система | iOS 17 |
Зʼєднання | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e Bluetooth 5.3 GPS (L1+L5), GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, NavIC USB Type-C 3.0, DisplayPort Ultra Wideband 2 |
Кольори | Black Titanium, White Titanium, Blue Titanium, Natural Titanium |
Розпаковка iPhone 15 Pro
Коробка та пакування iPhone цьогоріч дещо змінилося. По-перше, Apple додала позначки, які можна просвітити ультрафіолетом, щоб підтвердити автентичність пакування та запобігти махінаціям.
Деякі магазини могли купувати iPhone Openbox, або ще гірше — паяні чи розбиті смартфони, купувати окремо стікери і Китаї та продавати пристрій як новий в запаяній коробці. Тепер такого зробити не вийде, оскільки Apple показує, коли був зроблений, активований пристрій і лишає позначки, якщо в ньому щось замінювалося. До того ж, у налаштуваннях можна побачити цикли заряду, це доступно тільки на iPhone 15.
Ще одна визначна зміна в пакуванні — плетений кабель. Так, це не той кабель, що знадобиться вам для швидкої зарядки чи передачі даних, виведення на монітор в іграх, проте це той кабель, яким ви можете спокійно користуватися для зарядки iPhone, нових AirPods Pro 2 Type-C і якогось андроїда.
Проте, якщо вам потрібне щось потужніше — зараз якраз той час, щоб придивитися до кабелів Type-C to Type-C аби обрати універсальний. Який підійде для Mac, iPad, iPhone, AirPods.
Все інше у пакуванні стандартне: документація, скріпка (якщо у вас версія nano-SIM), стікер, кабель й Айфон.
Перші враження
Для розуміння контексту, я користувачка iPhone 13 Pro, також у доступі є iPhone 14 Pro, тому вдалося порівняти відразу декілька поколінь. Перше враження, після того, як взяла в руки iPhone 15 Pro — він шалено легкий. Хоча технічно різниця в 19-17 грамів, вона відчувається набагато чіткіше.
Для когось це плюс, для когось мінус — тому тут двояке відчуття, бо мені, наприклад, подобається коли смартфон відчувається у руці. До того ж, я часто працюю зі штативами, і чим менша вага смартфона, тим більше ймовірності що його хитне під час зйомки контенту, тому буде потрібна додаткова фіксація.
Титан відчувається у руці приємно, з оксамитовою ширшавістю. Це перший iPhone, який абсолютно не хочеться ховати у чохол. Поєднання титанової рамки з матовим склом, дещо заокругленими гранями — це справді довершена композиція після доволі грубих граней iPhone 13 Pro | iPhone 14 Pro.
Дизайн
Я не приховую того, що iPhone серед смартфонів це, напевно, найвдаліші по дизайну пристрої. У мене був певний час роботи з Samsung, Xiaomi, Pixel останніх моделей, але з боку дизайну, iPhone це справді найкраще як тактильно, так і зовнішнє. І вихід iPhone 15 Pro наче ознаменує якусь нову віху у дизайні пристроїв, адже це здається настільки довершеним, що ти просто не хочеш брати до рук інший смартфон.
Пристрій вийшов у чотирьох титанових кольорах: Black, White, Blue, Natural. Зараз багато хто полює саме за Natural Titanium, оскільки його забарвлення найбільш схоже до Apple Watch Ultra. І, як ходять чутки, він не царапається, на ньому не видно відбитків пальців. Щодо мене, для себе ми обрали Blue Titanium. Він дещо перегукується з iPhone 12 Pro Pacific Blue, проте цьогоріч він більш насичений та глибокий, через що збоку схожий на чорний.
Про відбитки пальців
Звичайно, відбитки пальців лишаються на пристрої. Вони лишалися і на гранях iPhone 11, і на iPhone 12, iPhone 13, iPhone 14. І це питання з легкістю вирішує мікрофіброва серветка. По мережі ходить багато фото “презентаційного” iPhone 15 Pro, грані на якому наче “затерті”.
Насправді це трохи нонсенс, якщо не розуміти через скільки рук “пройшов” той пристрій і за який час. Ви дайте будь-який смартфон по рукам 200 людям за три години і потім поглянете, що від нього залишиться. А щодо затирання чи царапин, структура титану не підлягає фарбуванню. Тому Apple використовує PVD покриття, яке “втирає” фарбу між молекулами титану спеціальними процесами, котрі тривають 14 годин. Тобто, фарба і титан стають одним цілим і подряпавши смартфон, там не буде срібної вмʼятини. Який би колір у вас не був.
Вдалі та невдалі кольори
Насправді, всі кольори пристрою вдалі, але якщо вам вдасться взяти Natural Titanium — беріть його. Це нейтральний і трендовий колір водночас. І я впевнена, що він буде найкращим вибором, особливо якщо не збираєтеся носити чохол.
Причина — видимість відбитків. Якщо ви користувалися матовими чохлами для Mac, розумієте що на темніших відтінках жирні плями з пальців видно краще.
Кнопка Action
Мені здалося, що Action зараз — це експериментальна фішка, яка покаже себе через рік. Поки не зовсім зрозумілий принцип кнопки. І хоча налаштування її під Команду, наприклад, відмикання розумного замка вдома чи запуску якоїсь конкретної програми прикольне, все ж не вистачає можливості налаштувати два, три тапи для різних задач.
Як от: один тап — відкрити камеру; два тапи — записати відео; три тапи — зробити селфі. Поки ви можете налаштувати лише одну дію на довге натискання кнопки. Скоріше за все, вищеописане зʼявиться в iOS 18.
Але загалом кнопка прикольна річ. По звичці на неї хочеться тапнути двічі, як Apple Pay, але потім звикаєш. Та якщо будете обирати чохол, краще беріть той, де вже є передбачена ця кнопка, а не з вирізом, тому що користуватися другим варіантом не так зручно.
Всього для налаштування доступно вісім варіантів + можна налаштувати, щоб кнопка нічого не робила. Також є момент з Камерою, наприклад, де в одній дії можна обрати декілька варіантів, або Команди, де ви можете обрати безмежну кількість варіантів для налаштування однієї дії.
Дисплей та рамки
Перш за все, відразу клейте скло чи гідрогелеву плівку на iPhone 15. Це прям критично, повірте. Можливо, воно у вас не розібʼється, але дрібні піщинки, контакт з речами у кармані і царапини зʼявляться самі собою. Тому не ризикуйте.
Різниці технічної між дисплеями iPhone 15 Pro та iPhone 14 Pro немає. Проте у пристрої змінилися рамки. Apple зробила їх тоншими і дещо заокругленими. Тому дуже малий відсоток скла з одної моделі підійде на новішу. Але найкраще взагалі брати унікальне скло, розроблене для iPhone 15 Pro.
В плані роботи, це чудовий і яскравий дисплей Always-On з адаптивною частотою оновлення до 120Гц. Він продивлюється як на сонці, так і в темряві, не вигорає, себто має все, аби до нього не було питань і користуватися ним було приємно.
У пікових моментах він яскравіший за мій iPhone 13 Pro, що теж помітно. Тому якщо у вас теж такий пристрій, при оновленні помітите приємну різницю.
Процесор A17 та продуктивність iPhone 15 Pro
На момент написання огляду складно судити про продуктивність пристрою повноцінно. З релізом A17 Pro Apple перейшли на 3нм процесори, це справді суттєве покращення, яке відкриває багато можливостей для мобільних пристроїв компанії.
Найцікавіше в процесорі — графічний чіп, який справді має робити дива, якщо вже на презентації було анонсовано, що iPhone 15 Pro і iPhone 15 Pro Max зможуть запускати ігри, призначені для консолей: Resident Evil Village, Death Stranding, Assassin’s Creed Mirage, Resident Evil 4. Поки ці ігри не вийшли і ми не маємо змоги їх протестувати, складно сказати щось конкретне про роботу процесора.
Та хочу відмітити, що на презентації Apple також зробила акцент на застосунки AR, тому скоріше за все у наступному році нас чекає щось цікаве, в інтеграції з Apple Vision Pro та iPhone 15 Pro.
Також варто відмітити, що смартфон має 8Гб ОЗП, що робить його ще кращим для виконання багатьох задач одночасно. Не сказати, що я помічала якісь проблеми з iPhone 13 Pro | iPhone 14 Pro в цьому плані, та пристрій справді працює швидше.
Та, як і минулого року, ми не радимо вам брати базову версію на 128Гб. Все ж у 2023-2024 році, при анонсі ресурсоємних ігор, кращої якості відео та фото, які тепер можуть важити більше, краще придивитися хоча б до версії 256Гб. Якщо обираєте Pro Max — краще дивитися на 512Гб.
Камера iPhone 15 Pro: коли апгрейд на поверхні
Система камер iPhone 15 Pro може похвалитися низкою досить значних оновлень, які продовжують підвищувати якість мобільної фотозйомки. Одним з помітних доповнень є абсолютно новий 5-кратний телеоб'єктив, проте він встановлений тільки на 15 Pro Max.
Наш iPhone 15 Pro має незмінний 3-кратний зум, а також: 48-мегапіксельну основну камеру з діафрагмою f/1.8, 12-мегапіксельну ультраширококутну камеру з діафрагмою f/2.2 і 12-мегапіксельну селфі-камеру з діафрагмою f/1.9 TrueDepth.
Що стосується якості зображення, то камера iPhone 15 Pro перевершує всі очікування, створюючи чіткі та деталізовані знімки. Однак варто зазначити, що в умовах недостатнього освітлення рівень шуму може збільшуватися, що змушує телефон перемикатися на основну камеру.
На жаль, Apple не надає можливості ручного керування цим рішенням, тому якщо ви придбаєте iPhone 15 Pro Max і захочете використовувати 5-кратний зум за будь-яких умов освітлення, потрібно буде купити щей сторонній застосунок для камери, наприклад — Halide.
Цьогоріч Apple також представила програмні "лінзи", що дозволяють користувачам перемикатися між різними фокусними відстанями, такими як 24 мм, 28 мм і 35 мм, у програмі камери. Ці нові опції працюють цікаво та справно і забезпечують гнучкість у компонуванні знімків. Збільшена вихідна роздільна здатність за замовчуванням до 24 мегапікселів додає камері універсальності.
У камері 15 Pro також використовуються інноваційні технології для нових варіантів об'єктивів. Apple об'єднує кілька 12-мегапіксельних кадрів для створення кінцевих 24-мегапіксельних зображень, використовуючи спеціальну нейронну мережу для покращення деталізації.
Система камер iPhone 15 Pro успішно забезпечує кадрування без втрат і впроваджує зручні ефекти постобробки в портретному режимі. Коли камера виявляє обличчя або певні зони інтересу, вона автоматично зберігає інформацію про глибину, дозволяючи вам застосовувати ефекти портретного режиму і налаштовувати фокус після зйомки. Ця функція працює як з телеоб'єктивом, так і з селфі-камерою.
Окрім того, Apple помітно покращила обробку HDR, зробивши акцент на захопленні більшої кількості яскравих деталей і вбудовуванні їх у файли HEIF. Це покращення стає очевидним при перегляді фотографій на сумісних HDR-дисплеях.
Відеозапис
Великим плюсом є те, що Apple, через впровадження Type-C дозволила підʼєднувати SSD та писати ProRes відео 60 к/с відразу на диск. Проте, щоб зробити це можливим, потрібно перейти в налаштування і вручну виставити всі показники. Лише тоді підключити SSD та почати запис.
Селфі фото
Завдяки програмному забезпеченню та оновленому HDR, фото зроблені на селфі камеру теж здаються кращими і деталізованішими. Окрім того, покращилася обробка селфі в поганих умовах з недостатнім освітленням. На фото помітно менше шумів, а кольори виглядають природніше. Та все ще є проблема з бліками, як на основній камері, так і на фронтальній.
Акумулятор та час роботи iPhone 15 Pro
Обʼєктивно, під час роботи з iPhone 15 Pro я не помітила особливого приросту в роботі. Якщо ви будете знімати відео, скоріше за все, у другій половині дня вам знадобиться підзарядка. Тому питання покупки повербанка з MagSafe все ще як ніколи актуальне, навіть з покупкою нового iPhone.
Окремий приємний бонус — лічильник циклів заряду та можливість обмежити заряджання до 80%. Перше допоможе покупцям б/у iPhone, коли iPhone 15 зʼявляться на вторинному ринку, а друге допоможе зберегти акумулятор від швидкої втрати місткості.
Type-C тепер на iPhone 15
Я доволі суперечливо ставлюся до впровадження Type-C на iPhone 15. З одного боку це справді круто, бо універсальний розʼєм є тепер у всіх пристроях, він дає більше можливостей і фішок для користувачів в плані швидкості передачі даних, підключення периферійних пристроїв тощо.
З іншого боку, Type-C технічно, як розʼєм, гірший. Він не такий стійкий до пошкоджень, має гірший вологозахист, частіше виходить з ладу тому з ним можуть бути додаткові проблеми. Звичайно, на все потрібен час і ми будемо ще спостерігати, чи не збільшиться звернень по заміні розʼєму зарядки в сервісному центрі iLab, тоді і зможемо судити.
Але факт того, що iPhone може виступати повербанком трохи смішить. Себто, у нього і самого не найкраща батарейка на ринку, це ж як потрібно хотіти зарядити подси, щоб пожертвувати зарядом iPhone? І чому не можна просто носити з собою безпровідний повербанк, який заряджає і подси, і вотчі, і айфон?
Висновок: чи варто купувати iPhone 15 Pro
Це запитання мені будуть ставити ще пʼять років, як мінімум, але відповідь на нього буде одна й та ж. Тільки ви знаєте, чи варто вам купувати не тільки iPhone 15 Pro, а й взагалі будь-яку техніку. Оцінюючи власний стиль життя, бюджет, актуальність даного пристрою, ваші потреби — лише так можна зробити правильний вибір.
Як на мене, iPhone 15 Pro вартий покупки. І якщо у вас є можливість оновитися, особливо по Трейд Ін, чому ні? Але якщо ви у роздумах, якщо у вас на руках iPhone 14 Pro | iPhone 14 Pro Max | iPhone 13 Pro Max — то я не бачу глобальних причин, чому б вам потрібно було б оновлюватися.
Можна знайти 1000 причин зробити погані фото та відео, “застарілий” смартфон — одна з них. Але я знаю достатньо крутих кріейторів, які знімають офігезні фільми на iPhone XR, iPhone 11, iPhone 12 і модель, процесор, ОЗП, дисплей не зупиняють їх у творчості.
А якщо ви поспішаєте за останньою моделлю — ну, камон, скільки вона буде останньою і найкрутішою? Місяців 6-10, поки не вийде новий iPhone 16. Тому в цьому випадку краще витратити гроші на саморозвиток, донати ЗСУ, або якісь нові емоції, подорожі. Вони принесуть вам більше задоволення, ніж розпаковка нового пристрою, який за пару годин вже вам набридне.
Та кожен має право обирати для себе. І якщо ви справді горите новим iPhone, у вас є можливість собі його дозволити, ви хочете себе якось порадувати — чому ні? Все ж це справді хороший пристрій, який буде служити вам не один рік.