Де ми?

Знижка 20% на чохол для iPhone/iPad/MacBook

Ексклюзивно для читачів iLounge Journal.

Скопіюйте цей промо-код:

CASE20
Перейти в каталог
Знижка тут!
×
iLounge | Огляди | 💙 Огляди техніки Apple | Повний огляд AirPods Pro 2 — якість звуку, відмінність від AirPods Pro (2019)
Статті та огляди
Софія Старк

Софія Старк · Оновлено 27 Вересня 2022

Повний огляд AirPods Pro 2 — якість звуку, відмінність від AirPods Pro (2019)

Навушники AirPods Pro 2 зовсім не змінилися зовні, якщо не зважати на зарядний кейс, але стали набагато кращими всередині. Що змінилося, розповідаємо в огляді.Повний огляд AirPods Pro 2 — якість звуку, відмінність від AirPods Pro (2019)


iLounge в Telegram

AirPods Pro 2

ціна 8 999 грн

Купити

Оформіть попереднє замовлення на цей товар зараз і отримаєте знижку 5% при його надходженні.

AirPods Pro 2

4
Рейтинг iLounge

Вердикт iLounge

Нові навушники Apple AirPods Pro 2 вийшли не такі, якими ми на них чекали. Мінімальні відмінності зовні та не дуже великі зміни всередині.

Плюси

  • Найкращий режим прозорості
  • Потужні баси
  • ANC покращений
  • Більш плавне перемикання
  • Поліпшена робота мікрофонів
  • Зарядка із шайбою Apple Watch

Мінуси

  • Той же дизайн
  • Швидко втрачають товарний вигляд без чохла
Apple AirPods Pro 2 (MQD83)

AirPods Pro 2

В наявності
10 995 ₴ 8 999 ₴

Ми чекали набагато більше від другого покоління бездротових навушників Apple AirPods Pro. Інсайдери обіцяли порт USB-C, менші ніжки, звук без втрат, нові кольори, але Apple має інші плани. У результаті навушники у вусі зовсім не відрізниш від попереднього покоління. А що зі звуком? І чи варто оновлюватись на нову версію?

Дизайн AirPods Pro 2

Повний огляд AirPods Pro 2 - якість звуку, відмінність від AirPods Pro (2019)

Оновлені бездротові навушники отримали три відмінності від AirPods Pro першого покоління. Перше динаміки в кейсі; друге кріплення для ремінця в кейсі; третє — один із роз'ємів для мікрофона тепер більше увігнутий (на навушнику). Більше їх нічого зовні не вирізняє.

Повний огляд AirPods Pro 2 - якість звуку, відмінність від AirPods Pro (2019)

Якщо ви боїтеся, що помилково купите попереднє покоління, не варто. Коробки відрізняються фотографіями верхньої кришки, а на тильній стороні прописано, що це навушники другого покоління. Крім того, між собою два різні навушники не сумісні. Хоча зарядити їх у зарядному кейсі від першої версії можна.

Повний огляд AirPods Pro 2 - якість звуку, відмінність від AirPods Pro (2019)

У комплекті з'явилися нові XS-амбюшури, що підійдуть для маленьких вушок. Хоча в більшості випадків ідеально сідають базові середні. Трохи дивно, що Apple не розглядає сумісності між першим та другим поколінням амбушюр, хоча вони підходять один одному. Нібито, ті, що створені для другого покоління, більш м'які.

Підключення та керування

Повний огляд AirPods Pro 2 - якість звуку, відмінність від AirPods Pro (2019)

Підключення відбувається завдяки магії Apple, варто лише піднести навушники до смартфона. Щоправда, ми думали, що компанія покращить захист та заборонить підключення сторонніх пристроїв, якщо гарнітура вже прив'язана до iCloud. Вам просто скажуть, що це не ваші AirPods Pro 2 та запропонують ділитися геопозицією з власником.

Важливе зауваження, перемикання між пристроями стало ще більш плавним та швидким. Мені подобається те, що я можу дивитися відео на Mac і як тільки прийде якийсь вхідний дзвінок на iPhone, можна вмить переключитися, щоб говорити по телефону. У минулому поколінні перемикання теж працювало, але були моменти, коли це збоїло. Наприклад, я підключаю AirPods Pro до свого iPhone, який у мене в руках, а вони з'єднуються з Mac в іншій кімнаті, де йде дзвінок. Можливо, справа в покращеному U1.

До речі, на Dynamic Island у iPhone 14 Pro Max з'явилася гарна анімація підключення із відображенням заряду батареї.

Повний огляд AirPods Pro 2 - якість звуку, відмінність від AirPods Pro (2019)

Я дуже чекала, коли Apple додасть в AirPods Pro 2 жести для керування гучністю. Погодьтеся, не завжди є можливість потягнутися за телефоном, щоб зменшити гучність або просити Сірі. Тепер можна просто провести пальцем по ніжці, щоб збільшити чи зменшити гучність.

Це не дуже зручно. У порівнянні з Nothing Ear(1), де ніжка більш прямокутна і є велика область для реакції жесту, нові AirPods Pro 2 компактні та циліндричні, тому не відразу виходить наловчитися керувати ними. Крім того, якщо у вас досить довгі нігті, постійно зачіпатимете вухо, що не дуже приємно.

Повний огляд AirPods Pro 2 - якість звуку, відмінність від AirPods Pro (2019)

Інші жести залишилися: натискання для паузи, перемикання або активації/деактивації режиму шумозаглушення.

Поки не вийшло оновлення, є невелика проблема із підключенням AirPods Pro 2 до Android. Після 20 секунд програвання звук припиняється і потрібно натискати «продовжити» на смартфоні. Сподіваємося, це незабаром пофіксують, хоча для власників Android і так є непогані варіанти навушників: Pixel Buds, Galaxy Buds та Sony.

Звучання

Повний огляд AirPods Pro 2 - якість звуку, відмінність від AirPods Pro (2019)

Найбільші зміни сховано усередині. Apple повністю замінили драйвер (11 мм як в AirPods 3), поміняли процесор та покращили навушники програмно. У Купертіно говорять про 2х поліпшення звучання, шумозлущення та роботи пристрою, порівняно з попереднім поколінням, але це лише номінально.

Насправді, послухавши перші прошки та другі різниця не така вже й велика. Можливо, я недостатньо аудіофіл для цього? У новій версії, якщо слухати Sam Smith Unholy, більше виділяються баси, але вони не такі насичені, як WF-1000XM4.

На жаль, навушники не підтримують звук без втрати якості та використовують стандартний кодек ААС, замість Bluetooth 5.3. Я не виключаю можливості того, що навесні, або влітку 2023, Apple випустять оновлення з новими функціями, адже не варто забувати, що тепер компанія оновлює ПЗ до AirPods.

Повний огляд AirPods Pro 2 - якість звуку, відмінність від AirPods Pro (2019)

Від iOS 16 у нас з'явилося персоналізоване просторове аудіо. І це прикольна штука, хоча є сумніви щодо зручності її налаштування (мені справді знадобилося кілька дублів, щоб розібратися, як правильно сканувати свої вуха, дивлячись у невелике коло на дисплеї телефону). За кілька хвилин вашого часу можна отримати максимально круте звучання з адаптивними поворотами голови та звуком, який дуже швидко змінює положення.

Мені все ще не подобається те, що AirPods Pro 2 пропускають звук і хтось поруч, якщо музика в навушниках на всю гучність, може чути вас. Також досить дивно з датчиком шкіри, хоча його наявність має виключити раптове вмикання навушників, коли ви їх зняли, все одно це часом відбувається.

Шумозаглушення та режим прозорості

Повний огляд AirPods Pro 2 - якість звуку, відмінність від AirPods Pro (2019)

Приріст поліпшень у шумозаглушенні є, хоча він не дуже великий. Все ще чути шуми стукань по столу колеги, або розмови на тлі. Якщо біля вас десь стоїть обігрівач або вентиляція ці дрібні шуми чудово забираються. Це заслуги нового чіпа Н2 та оновлення ПЗ.

Але я б не назвала AirPods Pro 2 лідерами шумозаглушення. Bose QuietComfort Earbuds II куди краще працюють у цьому плані і прибирають навіть потужніші шуми розмов, або постукувань.

В оновлених прошках додався режим Live Transperent. Він реагуватиме і захищатиме ваш слух, коли навушники переведені в режим прозорості, але десь поруч спрацьовує сирена або будь-який інший гучний звук. Це працює швидко, перевірялося на звучанні сирени Apple Watch Ultra. Ви все ще чуєте приглушений звук у навушниках, але він не так сильно дратує слух. Обробка звучання відбувається 48000 разів на секунду (слова Apple), у що не дуже віриться і перевірити це майже неможливо. Якщо у вас підключені Apple Watch, можна побачити, скільки шуму поглинув новий режим.

Якщо чесно, мені здається, що я завдаю більше шкоди своїм вухам, слухаючи AC/DC на максимум, ніж ця сирена, але нехай буде. Комусь знадобиться.

Мікрофони

Повний огляд AirPods Pro 2 - якість звуку, відмінність від AirPods Pro (2019)

Мені подобаються нові мікрофони. Якщо порівнювати з AirPods Pro (2019), нові AirPods Pro 2 вловлюють більше звуку, ретельніше відсівають шуми і вирівнюють голос. Вони ще не ідеальні, тому якщо приймаєте дзвінок у вітряну погоду, будьте готові до поганої чутності у співрозмовника.

Насправді Apple все ще варто трохи попрацювати з мікрофонами. Тому що це одна з небагатьох слабких сторін навушників. Але, на захист Apple, мікрофони тут набагато кращі, ніж у AirPods 2 або Beats Flex.

Зарядний кейс

Повний огляд AirPods Pro 2 - якість звуку, відмінність від AirPods Pro (2019)

Після презентації мені здавалося, що він буде потворним. Ці динаміки, кріплення для шнурка, ніби ми в 2006, де всі носять брелоки зі стразиками на телефонах якось занадто. Тим не менш, Apple довели, що це може бути стильно. Приємно, що кейс видає звук зарядки, коли підключається до шайби Apple Watch або MagSafe. Неприємно, що ще використовується Lightning, коли конкуренти компанії вже давно перейшли на USB-C.

Також варто врахувати, що чохли від AirPods Pro не сумісні з AirPods Pro 2. За розмірами вони ідентичні, але динаміки і роз'єм для шнурочка закриють. Без чохла навушники краще не носити, бо дряпаються буквально повітря.

Час роботи

Огляд AirPods Pro 2

На сайті Apple вказано до 30 годин, при прослуховуванні на гучності 50%, із зарядками в кейсі та відключеним шумозаглушення. Попереднє покоління давало до 24 годин програвання за тих же ідеальних умов.

На практиці це до шести годин прослуховування з увімкненим ANC; до 5,5 години, якщо ви використовуєте просторове аудіо і відстеження голови; до 4,5 годин безперервної розмови під час дзвінків.

Чи потрібно купувати AirPods Pro 2?

Повний огляд AirPods Pro 2 - якість звуку, відмінність від AirPods Pro (2019)

Я не бачу вагомих аргументів для оновлення з AirPods Pro (2019). За якістю звучання та особистими відчуттями це приріст у 30%, не більше. Можливо, у майбутньому нам дадуть якісь оновлення, які виправдовуватимуть ціну 299 євро. Але якщо зараз є можливість взяти AirPods Pro першого покоління за 120-240 доларів (варіанти з ebay та нові), великого сенсу переплачувати за новинку немає.

Безперечно, Apple попрацювали зі звуком і зміни є. Ті ж мікрофони, захист слуху в режимі реального часу, кращі баси, Bluetooth 5.3. Тим не менш, якщо ви не аудіофіл, прошок першого покоління вистачить з головою ще на рік-два, а там може покажуть щось цікавіше, з оновленим дизайном.

А якщо плануєте все ж таки оновитися, краще брати техніку зараз, тому що прогнози щодо курсу валют та інфляції на наступний рік не втішають. Але навіть у такому разі краще купувати зі США, так буде дешевше.