iLounge | Статті | 💙 Цікаві статті | Огляд патентів на Apple Glasses — якими будуть окуляри Apple
Статті та огляди
Александр Цыбарт

Александр Цыбарт · 10 Серпня 2020

Огляд патентів на Apple Glasses — якими будуть окуляри Apple

Компанія Apple більше десяти років працює над створенням гарнітури доповненої реальності. Пропонуємо подивитися на найцікавіші патенти, зареєстровані купертіновці в цій галузі. Може, щось потрапить в Apple Glasses?Огляд патентів на Apple Glasses — якими будуть окуляри Apple


iLounge в Telegram

У списку очікувань шанувальників компанії Apple вперше щось потіснила iPhone нового покоління. У 2020 році всі чекають презентацію революційного One More Thing — Apple Glasses.

Ще ніхто толком не знає, якими будуть окуляри доповненої реальності. Будь-яка розробка базується на наявних технологіях у компанії. Я тут хочу розповісти не про те, якими можуть або повинні вийти Apple Glasses , а в принципі про можливі функції гарнітури. Для цього підемо штурмувати патентні бюро!

Якщо гарненько поритися в патентах, чим я 3 дня і займався, то виявиться, що теоретично купертиновці можуть хоч завтра представити кілька гарнітур. Їх патенти стосуються віртуальної, змішаної і доповненої реальностей, і так, це все абсолютно різні технології. Їх сьогоднішній рівень технологій вже може порвати всіх конкурентів. Про найцікавіші патентах і піде мова.

Патент від 25.07.2020 — модульна конструкція очок

Всі люди різні, мають індивідуальні потреби і індивідуальні особливості організму. Поки здається, що Apple не вдасться зробити одні окуляри для всіх користувачів.

Вирішити проблему може вже наявний патент модульної конструкції гарнітури доповненої реальності. Що цікаво, замінювати можна буде абсолютно всі елементи.

Огляд патентів на Apple Glasses - якими будуть окуляри Apple

Розрахунок на те, що кожен користувач має власні завдання. Комусь потрібно пристрій для роботи на виробництві, кому-то для роботи в офісі, кому-то для ігор, а кому-то для вуличного повсякденного носіння. Розробити якісне універсальний пристрій, що закриває потреби всіх, не можна.

В даному патенті видно, що можна встановлювати дужки різного розміру і замінювати передню частину. Це змінює можливий функціонал. Як приклад, показали сенсорні панелі управління на дужках і модуль відтворення звуку через кісткову провідність.

Що стосується скляної частини, то вибір широкий. Від оправи простих звичних вуличних очок, до повноцінного шолома для віртуальної реальності. Користувач сам вирішує, які функції йому зараз потрібніше і збирає відповідну конфігурацію.

Патент від 16.07.2020 — керування поглядом гарнітурою доповненої реальності

Окуляри доповненої реальності багато хто вже хочуть купити, але залишається просте питання — як керувати інтерфейсом? Якщо Apple випустить просто лобовий приймач повідомлень, великим попитом такий пристрій користуватися не буде.

Купертиновці можуть піти по шляху створення дійсно самостійного пристрою, щось на зразок Apple Watch . Нехай обчислювальні процеси будуть виконуватися на смартфоні, але управління контентом хочеться виконувати без участі інших пристроїв.

В даному патенті пропонується управляти доповненої середовищем поглядом, рухом очей, і морганням. Також, передбачено управління через сенсорні поверхні і голосовим помічником Siri.

Огляд патентів на Apple Glasses - якими будуть окуляри Apple

У патенті розписаний приклад можливого управління поглядом. Якщо користувач вдивляється в одну точку кілька секунд, система прийме рішення, що цю точку потрібно збільшити. Це ж можна буде зробити голосовим управлінням.

Патент від 06.06.2019 — 8К-дозвіл і кілька дисплеїв

Сьогодні вже можна купити різні шоломи віртуальної реальності, але у всіх спільна проблема — заколисування. Користувачі відзначають, що більше години проводити в шоломі незручно. Це призводить до закачування і нудоті.

Головними причинами проблеми називають низький дозвіл дисплеїв. Зараз найбільш продаваний ігровий шолом від Sony має дозвіл FullHD на кожне око, чого дійсно мало.

Якщо 8К-дисплеї тільки з минулого року стали поступово ставати нормою для великих моніторів і телевізорів, то Apple вже в 2019 році навчилася робити 8К-дисплеї для маленьких гарнітур. Навіть у 2020 році це в 2 рази більше ніж топові пропозиції конкурентів, не кажучи про середньому ціновому сегменті.

Огляд патентів на Apple Glasses - якими будуть окуляри Apple

Щоб знизити енергоспоживання, в патенті описується установка дисплея з зонами більшого і меншого дозволу. В іграх ми дивимося тільки в центр монітора, де і потрібно сконцентрувати максимальну чіткість картинки. По боках робити високу якість недоцільно. Ми туди рідко вдивляємося, а через особливості людського зору, всієї краси високого дозволу розглянути не вийде.

Також, це знижує енергоспоживання. 8К по всій поверхні буде швидко з'їдати запас акумулятора.

Патент від 23.05.2019 — накладення елементів доповненої реальності на реальні об'єкти

Знову-таки, питання в корисності гарнітури доповненої реальності. Патент пропонує зручний спосіб доставки та відображення інформації.

Наприклад, це можуть бути плашки з географічною прив'язкою. Користувач дивиться на якийсь пам'ятник або цікава будівля. Йому відразу підтягується плашка з Вікіпедії з історичною довідкою або можливість прокласти маршрут сюди.

Огляд патентів на Apple Glasses - якими будуть окуляри Apple

Доставляти інформацію планується через голограму прямо на сітківку ока. Поки не зрозуміло як, але обіцяється врахування навколишнього освітлення при відображенні контенту. Згадується якась «система допомоги водієві». Можливо, в ситуації обмеженої видимості, окуляри зможуть віртуальними об'єктами допомогти водієві дістатися до місця призначення.

Патент від 01.09.2019 — гарнітура змішаної реальності з лазерним відображенням

Існує кілька різних технологій для гарнітур доповненої реальності. Поки складно говорити яка краще, але великі компанії намагаються експериментувати з різними варіантами.

В даному патенті пропонується гарнітура змішаної реальності. Тобто, користувач зможе не тільки бачити віртуальні об'єкти на дисплеї поверх реального світу, а й якось взаємодіяти з ними.

Дане завдання істотно складніше, ніж просто доповнена реальність. Потрібно не просто відобразити намальовану картинку, але і спробувати змусити її відгукуватися взаємодії користувача.

Тут купертіновци пропонують використовувати лазерну проекцію і систему лінз. Це дозволить відображати додаткові графічні елементи, а прозорі лінзи не перекриють огляд за гарнітурою. Відбитий промінь повинен надходити на сітківку ока.

Огляд патентів на Apple Glasses - якими будуть окуляри Apple

Висновок з патентів на доповнену реальність від Apple

Купертіновци вже 14 років воюють з даною технологією. Поки видно, що вони вирішили не концентруватися на одному виді доповненої реальності. Роботи ведуться в усіх напрямках.

Не варто спокушатися, що все з описаного потрапить в кінцеві девайси. З розвитком технологій і покупкою нових компаній, в Apple змінюється підхід до кінцевого продукту.

З великою ймовірністю, особливо після досить успішного запуску ігрового подпісочного сервісу Apple Arceid, в Apple можуть уявити кілька пристроїв. Щось буде для повсякденного використання, щось для розваг, а щось для великого бізнесу.

Радує те, що ми точно отримаємо футуристичні окуляри від яблучників. Майбутнє з книжок може виявитися набагато ближче, ніж нам здається. Поки складно сказати, коли це трапиться. Теоретично, набір патентів вже в 2018-2019 роках дозволяли Apple представити ці продукти, але по їх дорожній карті, час анонса ще не настав.

Залишається сподіватися, що нам хоч якось натякнуть під час найближчої осінньої презентації на Apple Glasses .iLounge в TelegramГоу до нас в Telegram!

💙 Канал про те, що так любимо — Apple, нові гаджети і просто корисні аксесуари.

Читати @ilounge_official
Або увійти під обліковим записом з соцмережі: