Після року користування iPhone 12 я вирішила оновитися до iPhone 13. Чи варто було воно того і що нового з'явилося, розповідаю в цій статті.
Пройшли ті часи, коли з кожною новою презентацією iPhone відразу ж хотілося кинутися купувати новий пристрій. Цього разу, маючи на руках актуальний iPhone 12, який Apple так і не зняла з виробництва, бажання оновитися було невеликим. Це вже як закриття завдань в Трелло — вийшов новий iPhone, треба подивитися що там нового, цікаво ж покрутити в руках новинку.
iPhone 13: помітні відмінності
1. Екран. Apple реально попрацювала з OLED-дисплеєм. Відмінність якості екрану помічаєш не відразу: спочатку здається, що просто десь докрутили яскравості або щось на зразок того, але на другий тиждень тобі просто не хочеться брати в руки старий пристрій. З екрана пропали «зеленуваті» відтінки, кольори виглядають соковитіше завдяки збільшеній яскравості.
Екран iPhone 13 (ліворуч) і iPhone 12 (праворуч)
Виїмка iPhone 13 (ліворуч) й iPhone 12 (праворуч)
2. Процесор і загальна продуктивність. Помічаєш також не відразу: дрібні завдання з месенджерами і соцмережами не розкриють всього потенціалу А15. Ну а оскільки я не часто граю в іграшки, довелося для тесту завантажити MARVEL Future Fight. Працює і відкривається іграшка трохи більш живенько, ніж на моєму iPhone 12.
iPhone 13 (ліворуч) та iPhone 12 (праворуч)
Помічено менше підвисань, але тут палиця двох кінців, адже всі ми знаємо, що Apple любить злегка уповільнювати старі моделі iPhone.
3. Акумулятор. Ось він порадував. Як заявляли в Apple приріст приблизно 1,5 години, навіть якщо граєш або зависаєш в соціальних мережах. В середньому десь до 15:00 при активному використанні тримає, якщо знімаю о 6:30 з зарядки. Якщо просто послухати музику, зайти пару раз в соцмережі, може прожити і півтора дня.
Камера стала ліпше
Але не настільки, щоб змусити вас оновитися, так що не поспішайте з висновками. Основний акцент в цьому році компанія Apple зробила на кінематографічному режимі, стабілізації і нових стилях для зйомки. Про них ми поговори окремо.
Блок камери iPhone 13 (ліворуч) і блок камери iPhone 12 (праворуч).
Кінематографічний стиль
Покористувавшись їм два тижні, прийшла до висновку, що фішка не така вже й марна для користувача, як могло б здатися.
У нас є інструкція, яка дозволить вам додати «розмиття» на свої відео, використовуючи будь-який Айфон. Але це реально не те. По-перше, ви задовбетеся знімати через Інсту, чи Телеграм (якість зовсім не та). По-друге, Apple реально непогано навчили штучний інтелект визначати відстань між об'єктами і переводити фокуси.
Для зйомки Лайфхаків у наш ТікТок, для якихось зйомок товарів, розмовних сторіз — цікава штука. Проте в ній іноді дратує той факт, що предмети може розмивати аж надто дивно: блюр на один ніготь на руці, постійна потреба тикати в потрібне місце або встановлювати фокус. Але є і плюс, фокусування швидко переводиться і його можна редагувати після.
Врахуйте, що щоб зняти шедевр, який Apple показали на презентації, доведеться добряче постаратися.
Нові стилі для фото
Теж згодилися, особливо коли знімала барвисту природу восени. Нові стилі не так нав'язливо видозмінюють картинку, як фільтри, які раніше були в додатку Камери. З ними зображення просто стають трішки краще, світліше, яскравіше і контрастніше.
Стандартний стиль фото (праворуч) і Барвистий теплий (зліва). Знято на iPhone 13
Стандартний стиль фото (праворуч) і Насичений контрастний (зліва). Знято на iPhone 13
Стандартний стиль фото (праворуч) і Насичений прохолодний (зліва). Знято на iPhone 13
Стандартний стиль фото (праворуч), знято на iPhone 13. Таке ж фото на iPhone 12 (ліворуч), без фільтрів.
Такого ефекту нескладно домогтися на iPhone 12, якщо підкрутити окремі налаштування. Швидше за все, Apple просто вирішили заощадити трохи часу блогерам, щоб можна було б зробити фото і відразу викласти його в мережу. Хоча я все ще не впевнена, що блогер після знімка на iPhone 13 зі стилем не прожене фото і не підкрутить/виправить якісь налаштування/накладе пресет або улюблений фільтр.
Стабілізація
Помітні поліпшення. Картинка під час зйомки відео стала трохи більш плавною. Корисно, коли знімаєш з рук забувши вдома стабілізатор. Але від аксесуарів для стабілізації ще дуже рано відмовлятися, адже ефект ніколи не буде таким же, як якби знімати на DJI OM 4.
Порівняння камер iPhone 12 і iPhone 13
Кілька фото для порівняння iPhone 13 | iPhone 12.
Основна камера, iPhone 12 (ліворуч) і iPhone 13 (праворуч). Видно невелика різниця різкості на новинку, завдяки HDR.
Портретний режим iPhone 12 (ліворуч) і iPhone 13 (праворуч). Фронтальна камера, природне світло, f 4.5. Умови однакові, iPhone 13 фото світліше, вище ISO, витримка 1/205 с (праворуч), витримка 1/121 с (зліва).
Портретний режим iPhone 12 (ліворуч) і iPhone 13 (праворуч). Основна камера, природне світло, f 1.6. Умови однакові, ISO 320, витримка 1/60 с.
Нічний режим iPhone 12 (зліва) | iPhone 13 (праворуч), за умов витримки 3 с. Бачимо дію підвищеного HDR (зліва на крос).
Стилі iPhone 13: стандартний, насичений контрастний, барвистий, барвистий теплий, насичений прохолодний
Надширококутна камера, нічний режим, 1/33 з, iPhone 12 (зліва, ISO 1250), iPhone 13 (праворуч, ISO 1000)
Максимальний зум iPhone 12 (ліворуч) і iPhone 13 (праворуч). Бачимо більше шумів на iPhone 12, HDR попрацював з різкістю iPhone 13.
Висновок
Як таких, я не бачу глобальних змін у пристрої, без яких не можна було б обійтися. Навіть якщо ми дивимося на камеру: може кіноефект і складно імітувати, але ось для того, щоб отримати картинку як в теплому стилі досить просто підкрутити температуру в налаштуваннях. Для того, щоб добитися ефекту нового HDR виводимо різкість і додаємо трохи контрастності. Зі стабілізацією попрацює краще хороший стабілізатор.
Залишається дисплей і акумулятор, і якщо проти першого у мене всього один хиткий аргумент, мовляв, не всі використовують 100% яскравості постійно. З другим аргументом простіше розправитися: в будь-якому випадку обидва порівнюваних Айфона тримають батарейку приблизно однаково, при активному користуванні їх доведеться заряджати в другій половині дня, а через рік, коли Apple представить iPhone 14, знос батареї дасть про себе знати і буде пристрій тримати батарейку як і iPhone 12 зараз.
Приріст продуктивності помітять далеко не всі, тому що ми і так не використовуємо А14 на повну потужність.
Як на мене, оновлюватися не варто. Хіба що з iPhone 12 на iPhone 13 Pro. Там і камера вже потрійна, і ProMotion, і ProRes, і макро, які вас порадують набагато більше.