Раніше до мене на огляд вже приїжджала світлодіодна стрічка виробництва не менш відомого виробника Yeelight. Цього разу, нарешті прийшла Nanoleaf Essentials — з підтримкою технології Thread, циркадного освітлення та сценаріїв HomeKit. Цікаво дізнатися, що це за така LED-стрічка і чим відрізняється від тієї ж Yeelight, окрім ціни.
Перш ніж почати огляд, скажу кілька слів про компанію Nanoleaf. Це той бренд, який виріс з невеликого стартапу, що складається з трьох осіб, до компанії, що займає одні з кращих позицій за якістю розумного освітлення та інновацій у цій галузі. По суті, основним конкурентом для них, зараз є тільки Philips та LIFX.
Порівняння характеристик стрічок Nanoleaf Essentials та Yeelight Lightstrip 1S
Порівняємо основні характеристики двох стрічок, щоб розуміти, з чим маємо справу.
Характеристика | Nanoleaf Essentials | Yeelight Lightstrip 1S |
Довжина | 2 метри (додаткові модулі по 1 метру) | 2 метри (додаткові модулі по 1 метру) |
Комплектація |
|
|
Температура кольору | 2700-6500К | 1700-6500K |
Яскравість | (Макс.) 2200 люмен | не вказано |
Кількість світлодіодів на метр | 21 | 24 |
Сумісність |
|
|
Можливості кольору | 16M, RGBW | 16M, RGB |
Ціна (США) | $ 49.9 | $ 36.59 |
Характеристики +/- однакові: невелике розходження у ціні, а також якості продуктів. Детальніше буду розписувати у наступних блоках.
Комплектація та дизайн
З огляду на те, що мені є з чим порівняти, хочу відзначити високу якість її пакування. Виробник запакував стрічку так, немов це iPhone останньої моделі: прошарок картону, під нею ще один, знизу — відсіки з картону для блоку живлення та перехідників, інструкція покладена акуратно у своєму відсіку. Сама стрічка красиво закріплена двома стяжками: причому не дешевими пластиковими, а дуже якісними тканинними. Береш у руки і розумієш, за що віддав гроші, і це приємно.
У комплекті йде:
- Інструкція (російська мова включена).
- Світлодіодна стрічка.
- Блок живлення.
- Дві змінні вилки (Європейська та Британська).
Сама LED-стрічка дуже якісна. Набагато товща, ніж та сама Yeelight, також і ширша та важча від неї. Її можна вкоротити простим розрізом ножиць, а також подовжити до 10 метрів (і більше, але тоді яскравість буде зменшуватися). Окремо можна придбати додатковий модуль на один метр.
На тильній частині стрічки є прошарок клею, який дозволяє закріпити її на будь-яких поверхнях. При цьому враховуйте, що краще не використовувати стрічку на вулиці, бо вона має стандарт захисту від вологи IP20. Стрічка розрахована на роботу до 25 000 годин, але це цифра стандартна, у вас вона може пропрацювати як довше, так і менше.
RGB vs RGBW
Звертаю вашу увагу на те, що Nanoleaf — це RGBW стрічка. По суті, це наступне покоління RGB. Відносно нова технологія полягає у тому, що зліва та справа світлодіода RGB розміщено ще два світлодіоди, які відповідають за холодне та тепле біле світло. Частково, через цю свою особливість стрічка і коштує трохи дорожче за звичайну RGB.
На ділі це дуже помітно, бо невелика стрічка дає достатньо світла, щоб освітити велику ділянку кімнати, навіть якщо у ній немає стандартного освітлення на кшталт ламп чи вікон.
Підключення та налаштування
Круто, що у комплекті йде два роз'єми вилки: один ідеально підходить для наших розеток, другий стане у пригоді у Великобританії. Вилки змінні, кріпляться до блоку живлення за допомогою простих рухів. Зазначу також якість конструкції самого зарядного блоку: вона на висоті. Хоч це і пластик, але попри те тактильно зрозуміло, що він не найдешевший. Внаслідок користування блок не грівся, взагалі не має ніякого запаху (а він був у виробі від Yeelight), досить компактний та надійно розміщується у розетці (не бовтається, не випадає).
Також добре те, що тут пульт управління має відразу чотири кнопки та просто під'єднується. Ця перевага, бо у конкурента була всього одна кнопка, яка відповідала за увімкнення та вимкнення. Наноліф пропонують можливість управління яскравістю стрічки, увімкненням та вимкненням, а також зміною кольору у сценаріях.
Якщо немає великого бажання, стрічку можна не приєднувати до смартфона та просто увімкнути у розетку, але тоді ви втратите головну фішку: налаштування кольорів, управління з HomeKit | додатком Nanoleaf та сценарії. Тому краще скористатися сумісністю та налаштувати управління через смартфон. При цьому, попри те, що стрічка підтримує HomeKit, ви можете приєднати її просто через Bluetooth та керувати з телефону.
Як додати стрічку у додаток Home:
У комплекті зі стрічкою у вас йде картка, на якій наклеєний персональний QR-код для під'єднання у додаток «Дім»:
- Переходьте у додаток «Дім»;
- Тиснете на «+» у правому верхньому кутку;
- Скануєте код й аксесуар автоматично додається до вашого Будинку;
- Налаштовуєте ключові особливості розташування та можете приступати до налаштування сценаріїв чи управління.
До речі кажучи, від початку вже є чотири сценарії для стрічки: Доброго ранку, Приходжу додому, На добраніч, Йду з дому. Але можна написати свої, створивши пари разом з іншими пристроями.
Додаток Nanoleaf
Чи є сенс у завантаженні фірмового додатка? Так. Він може вам знадобитися, щоб встановити останнє оновлення, а також створювати «колірні хвилі».
Як приєднати стрічку в додаток Nanoleaf:
- Обов'язково видаліть стрічку з «Дому», інакше просто не вийде додати її в Nanoleaf;
- Натисніть на «Додати», виберіть розділ «Стрічка»;
- Сканувати код, додайте стрічку в «Дім».
Як уже я говорила вище, у цьому додатку ви можете налаштовувати колірні потоки та «хвилі», більш тонко керувати налаштуваннями світла стрічки та частотою зміни кольорів.
Використання
Відразу зазначу, що ця світлодіодна стрічка виявилася куди яскравішою, ніж та, що я оглядала раніше. Завдяки технології RGBW, світло було більш насиченим, освітлювало більше простору. З огляду на те, що стрічка підтримує адаптивне освітлення, ви можете налаштувати її для своїх сценаріїв. Що означає адаптивне освітлення? Це можливість стрічки підлаштовувати світло на підставі зовнішнього освітлення: вдень світло буде більш холодним, під вечір і на ранок — теплим.
Для того, щоб увімкнути адаптивне освітлення, потрібно мати iPhone з iOS 14 та оновити фірмовий додаток Nanoleaf, а також саму стрічку. Це робиться всередині програми, все дуже інтуїтивно, так що стороння допомога вам не знадобиться.
До речі кажучи, у фірмовому додатку є просто величезна колекція налаштувань, які вже прошиті під певні сценарії, кольори, плейлисти, умови й таке інше. Все, що потрібно зробити вам, це просто завантажити сценарій з галереї або додати його в обрані. Для тих, хто любить погратися з налаштуваннями, є ціле окреме меню, у якому можна створити свій варіант освітлення.
Зауважу ще одну цікаву фішку стрічки: вона працює з технологією Thread. Взагалі, Nanoleaf це один з першопрохідців у цій області, що дуже похвально. У нас, до речі, є стаття про те, що таке Thread і чому за нею майбутнє. Обов'язково прочитайте, якщо хочете у майбутньому облаштувати «розумний» будинок, це може бути важливо.
Щодо мінусів у роботі стрічки: були помітні затримки в управлінні. Особливо під час увімкнення | зміни кольорів. У додатку «Дім» ти натискаєш «Включити», а стрічка «спить» ще секунд три або більше. Це дуже неприємно, якщо чесно. Після декількох повторних включень/виключень, пристрій стає більш спритним, але все ж затримки під час підключення бувають досить часто, та це не вина підключення.
Ще один мінус — можливість стрічки світити тільки одним кольором. Так, ви не зможете включити на одному кінці синій, а на другому рожевий. Тільки один колір за раз.
У всьому іншому, продукт відмінний, особливо на свої гроші. Є можливість відновлення сполучення після втрати з'єднання, що дуже зручно. Питань до якості або підключення ніяких немає. Зазначу ще дуже чіпку клейку основу, яка реально утримує стрічку буквально на будь-яких поверхнях. Мені здається, для спальні або робочого місця стрічка просто найкраще рішення, особливо, якщо інших джерел світла зовсім трохи та хочеться створити атмосферу для якоїсь гри чи переглядів фільмів.
Ціна продукту та конкуренція
На ринку зараз представлено досить багато світлодіодних стрічок:
- Є дешеві китайські безбрендові RGB-варіанти, які можна взяти до 20 доларів. Мінус таких — їх недовговічність і (досить часто) відсутність підтримки HomeKit;
- Є дорожчі (Kogeek, Elgato, Yeelight) до 40 доларів;
- Преміальні Phillips Hue за 80 і більше доларів.
Nanoleaf це не найдорожча LED-стрічка на ринку, але і не найдешевша. Якість, ціна та можливості цієї стрічки повністю виправдовують себе. Круто і те, що для підключення до «розумному» будинку HomeKit Nanoleaf не потребує хаба, на відміну від тієї ж Phillips Hue.
Висновок
Я чекала на огляд продукції Nanoleaf і починала оглядати стрічку, бувши знайомою із якістю цього виробника. І, як уже говорила, не розчарувалася у своїх очікуваннях. Відмінне пакування, матеріали та світлодіоди — вищий клас, підтримка Thread — просто супер.
Я б порекомендувала її для блогерів та тіктокерів, стрімерів. Для оформлення ефектного робочого місця, на додаток до вашої кільцевої лампи, виглядати буде круто. Та й взагалі, як цікавий елемент для будь-якого сучасного інтер'єру, щоб додати світла у кімнату, впишеться відмінно. Хороше рішення для дитини у дитячу, якщо викласти зі стрічки якісь фігурки або напис, прикріпити до обідка ліжка, навколо дверей або полиць. Альтернатива нічнику — рішення на століття.
Але знову-таки, дивіться на свій бюджет. Якщо він поки не дозволяє придбати цю стрічку, то пригляньтеся до дешевшого варіанту, можете взяти ту ж Yeelight. Трохи заощадите, проте світити буде не так яскраво, ну і якість буде гіршою.