Як вибрати смарт-годинник для бігу?
Подібні питання потребують ретельного вивчення, оскільки кожна людина має свої індивідуальні фізіологічні якості, а отже й вимірювання показників стану організму також будуть індивідуальними. Хтось вважає за краще комфорт та простоту виведених даних, а хтось любить стежити за докладними цифрами, які може видати пристрій на вашому зап'ясті. Ми постараємося відповісти на ряд основних питань при виборі смарт-годинника для бігу, на які слід звернути увагу.
Характеристики смарт-годинника
GPS та акселерометр. Для бігу важливими показниками, як не дивно, стануть відстань, пройдена під час тренування та темп бігу. Допоміжними засобами стануть точний маршрут руху та кількість витрачених калорій.
За ці вимірювання відповідає основним чином модуль GPS, який вбудований в смарт-годинник. Інформація з декількох супутників надходить в модуль й на основі обчислень ви в кінцевому підсумку отримуєте точні дані про пройдену відстань, маршрут та швидкість. У випадку втрати сигналу GPS смарт-годинник використовує акселерометр для розрахунків вашого руху та прискорення. Такий метод не дасть вам втратити частину інформації про ваше тренування в умовах міста з високими будинками або в лісі, де сигнал супутника слабкий.
Датчики
Практично всі смарт-годинники, які підходять для спорту оснащені датчиками:
- Пульсомір;
- Датчик вимірювання насиченості крові киснем;
- Альтиметр;
- Барометр.
Якщо з пульсоміром все зрозуміло та він показує ваш серцевий ритм в реальному часі, то такі функції, як вимірювання артеріального тиску або насиченості крові киснем зустрічаються куди рідше.
Слід зазначити те, що точність вищевказаних датчиків зазвичай варіюється щодо приладів, які використовуються в медичних цілях. Через це дані, одержувані від них не можна використовувати для діагностики захворювань. Їх можна лише розглядати, як привід для звернення до лікаря у випадку відхилення ваших показників від норми.
Що стосується альтиметра, то цей датчик може на основі показань супутника визначити висоту, на якій ви перебуваєте в даний момент, але його свідчення не відрізняються високою точністю. Для більшої надійності в смарт-годинник вбудовують барометр, який на основі значення атмосферного тиску зможе точніше визначити висоту.
Програмні налаштування
Під програмними налаштуваннями мається на увазі набір засобів для спрощення вашого тренування шляхом індикації або звукових сигналів:
- Програмування інтервалів тренування - універсальна функція, яка буде корисна, як під час бігу, так і в будь-який іншій дисципліні;
- Установка темпових та пульсових зон, заснованих на ваших індивідуальних потребах. Це точно допоможе підвищити результативність та користь від навантажень;
- Можливість відсікати кола або інтервали натисканням кнопки на годиннику. Такий метод дозволить індивідуально регулювати тривалість та інтенсивність тренування;
- Індикація про перевищення рівня серцевого ритму понад встановленого або про завершення пройденого кола звуковим сигналом або вібрацією.
Дизайн та дисплей
Найважливішим критерієм звичайно стане безпосередня форма смарт-годинника та їх здатність відображати потрібні під час тренування свідчення. Дизайн майбутнього пристрою кожен користувач вибирає для себе сам, але слід звернути увагу на розмір та матеріал ремінця.
Якщо ви вже визначилися з комфортним розміром смарт-годинника й зручним спортивним ремінцем для них, тоді звертаємо свою увагу на дисплей пристрою. Тут різниця буде більш очевидною, ніж у випадку з габаритами пристрою. Якщо ви бігаєте в умовах яскравого сонця, тоді краще вибирати ті моделі, які оснащені яскравими та контрастними дисплеями на зразок OLED або AMOLED. Вони мають гарну читабельність та споживають відносно мало енергії.
Також варто звернути увагу на функцію автоматичного включення екрану під час здійснення певного жесту рукою. Це полегшить контроль показань під ча бігу.
Додатковий функціонал
Тут потрібно виділити кілька пунктів, які вплинуть на відчуття від використання смарт-годинника:
- Відстеження активності. Ця функція дозволить переглядати зведення пройдених кроків, відстані та інших показників організму протягом дня навіть не під час тренування;
- Якість підключення по Bluetooth. Від цього залежить те, на скільки швидко буде йти процес обміну даними між годиннником та смартфоном, а також підключення до нього;
- Програмне забезпечення. А це один з основоположних пунктів, якщо ви хочете ознайомлюватися з докладними зведеннями вашої активності та результатами тренувань. За це відповідає додаток, який встановлюється на смартфон та працює безпосередньо зі смарт-годинником;
- Вбудований функціонал. Куди ж без додаткових опцій, на зразок управління музикою або отримання актуального зведення про погоду. Ці дрібниці допоможуть отримати більше задоволення від процесу тренування.
Висновок
При виборі свого першого смарт-годинника для бігу потрібно керуватися декількома основними правилами:
- Необхідний функціонал;
- Програмне забеспечення;
- Дизайн;
- Ціновий сегмент.
Набір цих критеріїв дозволить не тільки вибрати саме той пристрій, що підходить саме вам, а й підібрати модель в подарунок.
- Для новачка цілком підійде смарт-годинник з базовими функціями. Тут можна обмежитися виміром кількості кроків, відстанню та пульсомірів. Такий набір функцій заощадить заряд пристрою та не вдарить по гаманцю;
- Для любителя можна вибрати щось із середнього цінового сегмента з підвищеними показниками точності вимірювання та такими функціями, як відображення маршруту на екрані годинника;
- Для професіоналів смарт-годинник для бігу виступає не помічником, а серйозним інструментом за допомогою якого можна визначити якість тренування та слабкі місця в підготовці. Цінник на такі моделі вже досить високий, але в них можна зустріти такі функції, як вимір насиченості крові киснем, планування тренувань, інтервали для відновлення організму під час тренування та багато інших парметрів.
Всі відгуки