Купуємо пікап для ССО ЗСУ разом КЛІКАЙ

×
Допомога для України. Клікай >>>
iLounge | Статті | 💙 Цікаві статті | iOS 16: дата виходу, які пристрої підтримують, що нового
Статті та огляди
Софія Старк

Софія Старк · 13 Січня 2022

iOS 16: дата виходу, які пристрої підтримують, що нового

Оновлення iOS 16 — коли вийде, які пристрої підтримуватимуть, що нового додадуть?iOS 16: дата виходу, які пристрої підтримують, що нового


iLounge в Telegram

Оновлення прошивки — це завжди важливий момент для користувачів. Ми всі були не дуже задоволені оновленнями iOS 15, які урізали чи не наполовину на самому початку випуску, але ось він — новий рік, нові надії, нові чутки. До WWDC 2022 залишилося не так багато часу, тому збираймо всі новини про майбутню iOS 16.

Які пристрої підтримуватимуть iOS 16

iOS 16 можна буде встановити на всі iPhone, починаючи від iPhone 7 та закінчуючи останньою актуальною моделлю. iPhone 6S | iPhone SE (2016) не підтримуватимуть оновлення до iOS 16. Для них Apple випустить базове оновлення конфіденційності, як зазвичай робить з вінтажними моделями iPhone.

Дата виходу iOS 16

Дата виходу iOS 16

Нове оновлення iOS 16 анонсують на WWDC 2022, яка пройде влітку у віртуальному форматі (попри чутки, які говорили, що Apple перейде до гібридного формату презентацій). Після анонсу вийдуть бета-версії iOS 16 для розробників, потім бета-версії для публічних тестерів, які встановлять профіль розробника.

Вихід iOS 16 для всіх буде у вересні 2022 року, разом із новим iPhone 14 | iPhone 15.

Що нового в iOS 16 ми хочемо побачити

1. Оновлена програма Камера

З додаванням Кіноефекту перемикач між режимами став незручним: щоб дістатися Панорами або Таймлапсу, потрібно прокрутити всі попередні, а це займає час. Час, за який можна втратити хороший кадр, а це особливо погано у подорожах.

Оновлена програма Камера iOS 16

Також незручно перемикатися між фільтрами, а панель управління нічним режимом, таймером, а перемикання між співвідношенням (16:9, квадрат, 4:3) — це окремий головний біль. Програма Камери вимагає доопрацювання та організації простору в ньому.

Непогано було б, якби Apple надихнулися Halide Cam або камерою Lightroom для того, щоб покращити свою програму. Цілком можна було б додати в камеру можливість знімати відео, використовуючи свій Memoji, до того, що зараз iPhone мають сканер LiDAR і можуть краще взаємодіяти з доповненою реальністю.

2. Швидкі нотатки

Швидкі нотатки iOS 16

На iPad та Mac при оновленні на останню версію (iPadOS 15 | macOS Monterey) з'явилася можливість створювати швидкі нотатки. Це реально крута функція, яка рятує, коли потрібно швидко щось записати. iPhone у нас під рукою завжди, а в ньому все ще потрібно заходити до Нотатки, якщо є потреба створити список покупок, записати якусь фразу, назву пісні чи ідею. Не дуже логічно, тому добре б Apple додати можливість створювати швидкі нотатки, наприклад подвійним тапом у нижньому кутку.

3. Віджети для програми «Будинок»

Дивно, що Apple їх не додали. Так, керувати HomeKit можна з Пункту управління, але це такий треш, коли у тебе там всі ці значки і є можливість випадково замість ліхтарика вимкнути вдома світло, або зачепити кнопку розумного замку, коли хотів поставити таймер/натиснути на Шазам.

Віджети для програми «Будинок»

Сподіваємося, що в iOS 16 додадуть віджет для дому, щоб винести один або кілька аксесуарів на екрани і не заходити постійно в програму для управління розумним будинком.

4. Додаток для AirPods | AirTag | Apple Watch | Apple MR

Налаштування навушників доступні лише через Налаштування Bluetooth, стан AirTag ми можемо подивитися тільки в Локаторі, коли для Apple Watch є окрема програма.

Було б добре, якби Apple зібрала в одну програму «Пристрої» всі ваші гаджети, щоб в одному місці керувати та контролювати всі налаштування, включаючи нову гарнітуру Apple Glasses | Apple MR.

Додаток для AirPods | AirTag | Apple Watch | Apple MR

Взагалі Apple час навести лад у системних додатках: чому не об'єднати Нотатки з Нагадуваннями та Календарем; зібрати Рулетку, Компас, Лупу в одну програму (щось мені підказує, що половина користувачів їх навіть не відкриває). Мені здається користувачам було б простіше мати менше значків на головному екрані, але викликати потрібну програму за допомогою одного універсального віджета «Інструменти», де буде розміщена та ж Рулетка, Компас, Лупа, Таймер, Секундомір і Ліхтарик.

5. Кастомізація

Зараз на iPhone дві теми: світла та темна. Але користувачі люблять креатив (як показало оформлення домашнього екрана за допомогою ярликів), тому було б добре, щоб Apple додали можливість налаштовувати свій колір теми — це крута можливість кастомізації. Тим більше, що останнім часом Купертіно не перестає дивувати нас яскравими кольорами своїх продуктів. Нехай iOS 16 теж йде в ногу зі змінами.

iOS 16 concept

А які функції ви хотіли б отримати в iOS 16?iLounge в Telegram
iPhone 15: Найкращі бренди


Або увійти під обліковим записом з соцмережі: