iLounge | Статті | 💙 Цікаві статті | COVID-сертифікат: що це, як отримати в Україні, роздрукувати у «Дія», термін дії
Статті та огляди
Софія Старк

Софія Старк · 26 Листопада 2021

COVID-сертифікат: що це, як отримати в Україні, роздрукувати у «Дія», термін дії

Актуальна тема: COVID-сертифікати. Розповідаємо, як додати до «Дії», видрукувати, скільки він діє та що робити, якщо вибиває помилку додавання.COVID-сертифікат: що це, як отримати в Україні, роздрукувати у «Дія», термін дії


iLounge в Telegram

Часи пандемії змусили суспільство адаптуватися до нових правил. Раніше отримання та зберігання результатів ПЛР-тестування, даних про вакцинацію обов'язково мало бути «на папірці» — тепер все це гарно оформляється та зберігається в електронному вигляді у вас на телефоні.

Проте поки що не всі розуміють, навіщо потрібні ці ковід-сертифікати, як їх додати до програми «Дія» або гаманець iPhone, що робити, якщо сертифікат не підвантажується та скільки взагалі він діє.

Тому ми вирішили зібрати велику статтю та розповісти про сертифікати та все, що потрібно про них знати.

COVID-сертифікат: що це таке

COVID-сертифікат що це таке

Ковід-сертифікат — це електронний або паперовий документ, який свідчить про успішне одужання від COVID та успішну вакцинацію від COVID.

Сертифікати паперові та електронні відрізняються. Перший ви можете запросити у свого сімейного лікаря, на ньому не завжди може бути QR-код, який зараз потрібний для перетину кордону, наприклад. Паперові сертифікати не визнані ЄС, тому можуть виникнути проблеми, якщо збираєтесь подорожувати.

Електронний сертифікат можна згенерувати у держдодатку «Дія», якщо ми говоримо про Україну, адже у ньому міститься інформація про вакцину, термін дії та багато іншого, також він має QR-код і визнаний в ЄС.

COVID-сертифікат що це таке

Якщо ми говоримо про сертифікат після вакцинації, у програмі «Дія» вони можуть відрізнятися за кольорами: жовті та зелені.

 • Жовтий означає, що ви отримали одну дозу вакцини.
 • Зелений підтверджує проходження повного курсу вакцинації. Тільки зелений сертифікат дозволяє перетинати кордон, відвідувати ТРЦ, ресторани, користуватися громадським транспортом та інше.

Також ковід-сертифікати бувають внутрішнього та міжнародного зразка. Перші використовуються всередині країни, другий вид сертифікату потрібний для подорожей за кордон.

Крім цього, є також ковід-сертифікати дітей та сертифікат про одужання. COVID-сертифікати дітей можна додати до «Дія» лише після того, як ви додасте їх свідоцтва про народження. Сертифікат про одужання доступний для додавання у додаток лише після повного одужання після COVID. Згенерувати його можна лише двічі на рік.

Навіщо потрібний COVID-сертифікат

Навіщо потрібний COVID-сертифікат

 • Для підтвердження вакцинації;
 • Під час подорожей за кордон;
 • Для відвідувань кінотеатрів, спортзалів, ресторанів, ТРЦ;
 • Для поїздок поїздами, у громадському транспорті;
 • Для підтвердження одужання COVID.

Таким чином, провідник поїзда може попросити вас залишити вагон, якщо у вас немає ковід-сертифіката або негативного результату ПЛР-тесту, зробленого не більше ніж за 48/72 години до поїздки. Також вас можуть не пустити до ТРЦ, кінотеатру, ресторану, автобуса без сертифіката, якщо ви знаходитесь у регіоні «червоної» зони.

Але якщо зважати на наші реалії, зараз багато закладів не перевіряють наявність сертифікатів, залишаючи на совісті відвідувача його відсутність.

Термін дії сертифіката

Після проходження повного курсу вакцинації зелений сертифікат діятиме рік. Потім, найімовірніше, вам знадобиться ще одна третя доза. Можливо, опісля його продовжать ще на рік.

Як додати ковід-сертифікат до «Дія»

 1. Перейдіть до програми та відкрийте «Послуги»;
 2. Після цього вибираємо COVID-сертифікати;
 3. Генеруємо сертифікат потрібного зразка.

Як додати ковід-сертифікат до «Дія»

ВАЖЛИВО! Ви можете створити сертифікат тільки після того, як вас внесуть до бази вакцинованих. Дуже часто буває таке, що лікарі роблять це не відразу (особливо, якщо у поліклініці скаржаться на «поганий інтернет» або те, що «система висить») — спробуйте додати через день, або зателефонуйте сімейному лікарю, перепитайте, чи вас додали до бази.

Що робити, якщо сертифікат не додається (помилка додавання)

 1. Зв'язатися з лікарем, перепитати, чи додані ви до бази вакцинованих;
 2. Спробувати додати сертифікат пізніше;
 3. Можливо допущено помилку в імені/прізвищі/даті народження;
 4. Звернутися до чату підтримки «Дія»;
 5. Перевірити підключення до Інтернету;
 6. Оновити програму.

Помилки із завантаженням сертифікатів справа звичайна, збоїв буває багато. Часто сертифікати просто зникають із програми, потім з'являються. Тому краще додати сертифікат у Гаманець.

Як додати COVID-сертифікат у Wallet iPhone

 1. Зробіть скрін свого QR-коду на смартфоні.
 2. Відкриваємо сайт www.getcovidpass.eu на iPhone;
 3. Натискаємо «Create yours» та додаємо фото з QR;
 4. Додаємо сертифікат у Гаманець.

Як додати COVID-сертифікат у Wallet iPhone

Як зберегти та надрукувати ковід-сертифікат

 1. Відкрийте «Дія» та натисніть на три крапки внизу (ТІЛЬКИ міжнародний зразок);
 2. Виберіть «Зберегти у PDF»;
 3. Перейдіть до «Файли» та виберіть «Надрукувати»;
 4. Надрукуйте сертифікат.

Як зберегти та надрукувати ковід-сертифікат

Як зберегти та надрукувати ковід-сертифікат

Зверніть увагу, ви можете зберегти лише сертифікат про вакцинацію міжнародного зразка. Внутрішній сертифікат про одужання або сертифікат про неповну вакцинацію не можна надрукувати.

Висновок

Зараз ковід-сертифікати — це необхідність. Особливо, якщо ви живете в регіоні, який належить до червоної зони, або часто подорожуєте. Сподіваємося, що ми відповіли на всі питання, які вас цікавлять, про сертифікати.iLounge в TelegramГоу до нас в Telegram!

💙 Канал про те, що так любимо — Apple, нові гаджети і просто корисні аксесуари.

Читати @ilounge_official
Або увійти під обліковим записом з соцмережі: