Де ми?

Знижка 20% на чохол для iPhone/iPad/MacBook

Ексклюзивно для читачів iLounge Journal.

Скопіюйте цей промо-код:

CASE20
Перейти в каталог

💛 Патріотичні чохли iPhone, 25% на ЗСУ 💙КУПИТИ

×
Знижка тут!
×
iLounge | Статті | 💙 Цікаві статті | Чим відрізняється ChatGPT 4 від ChatGPT 3
Статті та огляди
Софія Старк

Софія Старк · 15 Березня 2023

Чим відрізняється ChatGPT 4 від ChatGPT 3

Представлено нову модель ШІ GPT 4 від OpenAI. Ми вирішили зібрати 5 ключових відмінностей від попередніх версій.Чим відрізняється ChatGPT 4 від ChatGPT 3


iLounge в Telegram

OpenAI представили нову версію GPT 4. Цього разу оновлення не можна спробувати безкоштовно, якщо ви не є підпискою на ChatGPT Plus. Тому, щоб зрозуміти, чим відрізняється новий GPT 4 від попередніх версій, таких як ChatGPT та GPT 3.5, ми підготували невелику статтю з 5 ключовими відмінностями нового генератора тексту за допомогою ШІ.

Спочатку ChatGPT 4 був створений як GPT 3.5, на кілька ітерацій випередив GPT 3, але не був версією мовної моделі OpenAI. Після цього розробники вирішили продовжити вдосконалення і незабаром викотили не апгрейд, а нову мовну модель штучного інтелекту з новими можливостями, які значно перевершують попередні версії.

5 відмінностей ChatGPT 4 від ChatGPT 3:

  • Аналіз графічних об'єктів: GPT-4 може аналізувати та розуміти зображення, що робить його здатним обробляти не лише текст. Наприклад, якщо ви завантажите для бота картинку з кульками і запитайте "Що буде, якщо розрізати натку?" – ШІ проаналізує зображення та видасть результат. Крім того, бот може аналізувати візерунки на вашій сорочці, перекласти етикетку на продукті в супермаркеті та запропонувати вам рецепт до нього і ще багато іншого;

5 відмінностей ChatGPT 4 від ChatGPT 3

  • Складність маніпулювання GPT-4: нова модель була навчена на шкідливих запитах, які були надані користувачами OpenAI за останні три роки. Це означає, що навіть погано сформований запит система намагатиметься обробити правильно, а обдурити ШІ чи змусити видати помилку стане набагато складніше;
  • Пам'ять та обробка даних: GPT-4 має більший обсяг пам'яті, аніж попередні моделі. Він може зберігати до 50 сторінок тексту або 64 000 слів, що дозволяє моделі посилатися на події, що відбулися кілька сторінок тому, або запитів. Крім того, команда попрацювала над покращенням зберігання цих запитів, щоб ви не плуталися до них. Також мона модель обробляє дані набагато швидше й якісніше, ніж попередники;

Чим відрізняється ChatGPT 4 від ChatGPT 3

  • Багатомовні можливості: нова модель може точно відповідати на тисячі питань з кількома варіантами відповідей 26 мовами, що робить її на крок ближче до забезпечення багатомовних можливостей. Зараз, як ми знаємо, в боті вже доступна українська і, можна припустити, що в новій версії розробники покращили орфографію та граматику;
  • Нові персоналії: як вказують розробники, ви зможете змінити особистість ШІ, з якою спілкуєтеся, тому можна отримати більш персоналізовані відповіді. Зараз, у ChatGPT 3, ви можете попросити бота писати від імені когось, але його особистість визначена як жіноча.

Що ще потрібно знати про ChatGPT 4?

Чим відрізняється ChatGPT 4 від ChatGPT 3

Компанія OpenAI стверджує, що нова модель є більш творчою, колективною та точною, ніж її попередники, та здатна обробляти як текст, так і зображення. Однак OpenAI визнає, що GPT-4 зберігає деякі з тих самих проблем, що й попередні моделі, наприклад, генерування агресивних та шкідливих текстів чи недостовірної інформації. Оскільки знання ШІ обмежені, він все ще не можк відрізнити деякі факти від маніпуляцій з мережі.

GPT-4 вже інтегрований з рядом компаній, включаючи: Duolingo, Stripe та Khan Academy та інші. Крім того, він доступний для всіх за підпискою на ChatGPT Plus від OpenAI або у вигляді API для розробників.

Чим відрізняється ChatGPT 4 від ChatGPT 3

Оновлена версія GPT-4 була навчена за допомогою професійних іспитів, тестів з водіння та показала себе на порядок краще, ніж попередні версії. Але, як зазначають розробники, не треба сподіватися ідеальні відповіді. ШІ все ще навчається і йому може знадобитися час, щоб зрозуміти ваш стиль написання або влитися в тему статті чи есе.

Крім того, вам потрібно звернути увагу на те, що знання ШІ все ще обмежені вереснем 2021 року. Тобто, для нього останні два роки просто не існують. Це означає, що він не знає про вихід iPhone 14, не обізнаний з війною в Україні, не може дати точних політичних відповідей або орієнтувати на місцевості.

ChatGPT 4

Тому, хоч оновлення справді здається масштабним у плані даних, є все ще великі мінуси, які команда OpenAI планує виправити в майбутньому.