iLounge | Статті | 💙 Огляди | Apple потрібно почати випускати свої пристрої HomeKit
Статті та огляди
Андрій Виноградов

Андрій Виноградов · 22 Листопада 2021

Apple потрібно почати випускати свої пристрої HomeKit

Компанії Apple необхідно налагодити випуск своїх HomeKit пристроїв. В іншому випадку платформа перестане розвиватися і на неї чекає крах.Apple потрібно почати випускати свої пристрої HomeKit


iLounge в Telegram

У далекому 1982 році американський вчений та один із піонерів у галузі об'єктноорієнтованого програмування Алан Кей сказав: «Компанії, які справді серйозно ставляться до створення ПЗ, повинні випускати й власні пристрої». Пізніше щось схоже говорив Стів Джобс під час презентації iPhone у 2007 році. Протягом десяти останніх років Apple дотримувалася подібної філософії, пропонуючи користувачам продукти «повного циклу». Однак іноді компанія все ж таки відходить від цих принципів. Так, наприклад, відбувається у випадку з HomeKit.

У цьому матеріалі ми вирішили замислитись над тим, до чого може призвести відмова від початкових цінностей та небажання Apple випускати власні пристрої для розумного будинку.

Основні напрямки для розвитку

Зараз великі технологічні компанії намагаються випускати різні продукти. Умовно їх можна розділити на чотири великі групи — робота, будинок, транспорт та спорт. Apple тією чи тією мірою «присутня» у всіх цих сегментах. Наприклад, Mac та iPhone для багатьох є основними робочими інструментами, а без Apple Watch та AirPods користувачі вже не представляють свій похід у спортзал або на пробіжку.

Категорії продуктів Apple

Що стосується транспорту та будинку, то тут справи в Apple не такі хороші. Так, продукти компанії є у цих сегментах. Однак насамперед йдеться про різні програми та сервіси. Фірмових пристроїв Apple не випускає. Хоча, якщо вірити чуткам, то вже через декілька років може вийти Apple Car — цікавий електрокар, що має цілу низку крутих фішок (принаймні, так відзначають джерела).

А ось будинком Apple чомусь не займається. Власне кажучи, зараз в асортименті компанії є лише два гаджети, які можна віднести до «домашнього» сегменту. Це HomePod та Apple TV. Однак цього замало. Компанії просто необхідно почати випускати власні розумні лампочки, розетки, вимикачі, замки для дверей та навіть маршрутизатори.

Google і Amazon сильно попереду

Багато власників пристроїв Apple думають над тим, щоб встановити у своїй квартирі або будинку різні датчики та системи, які полегшать керування приладами. Однак поки що у продажу немає єдиного зручного рішення. Звичайно, можна сказати — вибирайте гаджети, на яких є наклейка HomeKit. Але насправді все не так просто.

Власне кажучи, Apple створила платформу для управління розумним будинком і дала стороннім компаніям інструменти, які дозволяють «подружити» різні гаджети з цією системою. Наявність наклейки HomeKit не є індикатором того, що датчик або розумна лампочка працюватимуть довго та не створять користувачам проблем.

Розумний дім Amazon

На відміну від Apple, компанія Amazon активно виробляє різні фірмові пристрої, які допомагають користувачам швидко підвищити технологічність свого житла. Так, наприклад, в асортименті Amazon можна знайти термостат, розумні розетки, різноманітні камери та навіть розумний дозатор для мила.

Google поки що не зайшла так далеко. Однак це не означає, що вона не має подібних планів. Зараз Goolge випускає розумні камери, але в майбутньому компанія може збільшити асортимент таких товарів.

Apple помітно відстає. Компанії потрібно наздоганяти конкурентів.

Навіщо Apple випускати пристрої HomeKit?

Випуск власних пристроїв дозволить Apple не лише захопити нову перспективну нішу, а й прискорити процес розвитку HomeKit. За наявності зручних та простих у налаштуванні гаджетів більше користувачів зацікавиться різними системами для побудови розумного будинку.

HomeKit пристрою Apple

За наявності цікавих продуктів, нескладно уявити, як користувач, який вирішив купити в Apple Store нову HomePod, йде з магазину ще з кількома гаджетами. Головне, щоб подібні пристрої мали якусь унікальну фішку. Наприклад, вміли швидко підключатися до систем розумного будинку без необхідності проводити тонке налаштування. Тим більше, що Apple вже має схожий досвід — AirPods практично моментально підключаються до iPhone. Такий самий механізм можна було б реалізувати й у різних «домашніх» гаджетах.

Якщо розвивати цю концепцію далі, Apple могла б вбудувати у пристрої для розумного будинку аналог чіпа U1. Він дозволив би гаджетам обмінюватися один з одним різною інформацією і передавати об'єднані дані на iPhone, iPad або Mac. Наявність такого механізму могла б значно спростити налаштування або розширити можливості системи.

Нові можливості для Siri

На цей момент на ринку вже є пристрої для розумного будинку, які можна використовувати для виклику Siri. Йдеться, наприклад, про термостат Ecobee. Якийсь час тому він отримав підтримку функції «Привіт, Siri».

Термостат із підтримкою Siri

Apple могла б також оснащувати свої пристрої для розумного будинку вбудованими мікрофонами. Це дуже розширило б можливості всієї системи. Власне кажучи, користувачам не довелося б брати в руки смартфон або підходити до HomePod, щоб відрегулювати світло або ввімкнути прилад.

Висновок

В останні роки ситуація на ринку дуже змінилася. Щоб утримати свої позиції виробникам недостатньо випускати лише декілька продуктів. Подібні зміни помітили і в Apple. Компанія сильно розширила свою продуктову лінійку, розпочавши випуск різних пристроїв. Але зупинятися на досягнутому, безперечно, не варто.

Однак разом з розширенням асортименту та запуском нових сервісів Apple не варто забувати і про свою філософію — важливо самостійно створювати як пристрої, так і програмне забезпечення. Такий підхід дозволить повністю контролювати весь процес та отримувати на виході максимально якісний продукт.

Заради справедливості, варто відзначити, що Apple не планує повністю закидати HomeKit. Раніше в мережі з'являлися чутки про homeOS і деякий гібридний пристрій, в якому з'єднаються можливості Apple TV і HomePod. Гаджет має стати центром розумного будинку. Також джерела заявляли про бажання Apple створити розумну колонку з дисплеєм та камерою. Однак чи вистачить цього, щоб користувачам захотілося розпочати «будівництво» розумного будинку — велике питання.iLounge в TelegramГоу до нас в Telegram!

💙 Канал про те, що так любимо — Apple, нові гаджети і просто корисні аксесуари.

Читати @ilounge_official
Або увійти під обліковим записом з соцмережі: