Вікове суперництво між Mac і Windows, здається, ніколи не вщухне. Так само як і суперечка на формах – що краще iOS чи Android.
Насправді, обидві системи як macOS, так і Windows, мають свої сильні і слабкі сторони. Навіть часто недооцінюється Chromebook має свої переваги перед цими двома ворогуючими системами. Зрештою, вибір найбільш підходящої системи залежить від конкретного користувача, його бюджету та сфери діяльності.
Для мене та моїх завдань Mac, як правило, краще справляється з повсякденними тасками. І на горизонті WWDC 2023 захотілося виділити 5 досить суб'єктивних речей, в яких Mac все ж таки краще Windows.
1. Якість збірки та загальний дизайн
Якщо говорити про якість збірки, то MacBook і Mac, як правило, перевершують багато кращих ноутбуків і комп'ютерів на базі Windows. Перш ніж ентузіасти Windows почнуть захищатися, я визнаю, що є варіанти Windows із винятковою якістю збірки. Однак, це радше винятки, оскільки виробники пропонують як преміальні, так і бюджетні продукти, через що може страждати якість збірки.
На відміну від них, MacBook і Mac постійно демонструють міцну конструкцію, що нагадує військові технології, які навіть з часом можуть залишатися актуальними. Навіть якщо порівнювати те, як часто можуть виходити з ладу Windows-пристрої, на тлі Mac виглядають надійнішими. Якщо ви не розливаєте на нього каву, або не кидаєте на підлогу для краш-тесту.
2. Стабільність ОС та вихід оновлень
Хоча думка про те, що комп'ютери Mac невразливі для вірусів, значною мірою спростована, схильність Apple до використання власних систем, як і раніше, заслуговує на увагу. Завдяки повному контролю над апаратним та програмним забезпеченням, а також тому, що macOS є операційною системою на базі Unix, операційні системи Apple, як правило, забезпечують більшу безпеку та стабільність у порівнянні з Windows.
З особистого досвіду використання MacBook Air M1 й MacBook Pro M2, а також Mac mini, найсерйозніша проблема, яка іноді мене змушувала нервувати, - це збої в програмах через появу нової macOS, що вимагає оновлення. Однак, ця проблема зазвичай виникає лише у тому випадку, якщо я затягую з оновленням до нової ОС. Загалом все працює злагоджено і без різких вильотів, перезавантажень або гальмування.
А от якщо порівнювати з моїм ігровим ноутбуком із Windows, картина зовсім інша. Тут часто виникають випадкові проблеми, деякі програми працюють некоректно, вимагають видалення та переустановки. Windows постійно потребує якихось незначних оновлень, про які ти нічого не знаєш, що доводить до виття.
3. Яскравий, сучасний і водночас зрозумілий інтерфейс
Інтерфейс macOS відрізняється простотою та зручністю. Особисто я високо ціную Finder у macOS, і навіть Windows визнала його переваги: Microsoft удосконалила свій File Explorer, щоб наслідувати спрощений і мінімалістичний дизайн Finder. Тим не менш, Finder все ще виграє завдяки своєму злагодженому вигляду. Увімкнення тегів на бічній панелі Finder значно полегшує пошук файлів, а можливість перегляду галереї виявляється неймовірно корисною для швидкого перегляду зображень.
Інтерфейс macOS ефективний. Примітною особливістю є можливість легко перетягувати файли на значок програми, вказуючи на намір відкрити ці файли в програмі. Це особливо зручно при редагуванні певних зображень у таких програмах, як Lightroom або Photoshop.
Крім того, функція пошуку Spotlight у macOS перевершує за ефективністю рядок пошуку Windows. Вона працює без підключення до Інтернету, дозволяє проводити вимірювання або конвертувати валюту навіть в автономному режимі.
4. Надійна екосистема, яка працює на тебе
Коли я тільки починала працювати з iOS та macOS, намагаючись якось поєднати це зі своїми пристроями на Android та Windows, я ненавиділа екосистему компанії Apple. Тому що вона розроблена таким чином, щоб затягнути вас у свої мережі та змусити перейти на всі їхні пристрої. Але, якщо ви вже маєте Мас, чому не купити iPhone, для того, щоб це все працювало ідеально і разом, якщо після покупки ви отримаєте справді приголомшливий досвід?
Наприклад, універсальний буфер обміну. Ця функція дозволяє легко копіювати та вставляти текст, файли, зображення та відео між пристроями. У моїй роботі це знахідка.
Також ви можете приймати дзвінки на ноутбуці, смарт-годинниках, переслати файли по AirDrop між пристроями, переглянути всі Нотатки на ваших пристроях або використовувати камеру вашого iPhone для відеодзвінка з Мас.
5. Ексклюзивні програми
В той час, як користувачам Windows потрібно купувати Office, у Mac є вже вбудовані програми для презентацій, таблиць, загального управління проектами, редагування відео, створення рингтонів або музики iMovie і GarageBand. У вас також є доступна програма Preview, яка на багато кроків попереду Windows і всього того, що пропонують конкуренти на ринку. Ви можете переглядати будь-які файли, від PDF до інших форматів. Вона також дозволяє редагувати їх, позначати для нотаток та експортувати як інший тип файлу.
Ми зараз не говоримо про ігри, тому що це поки що слабка частина Mac, але лише тому, що розробляти такі масштабні проекти як Cyberpunk дуже дорого. Хоча можливості пристроїв на М1 і М2 можуть підтримувати їх, як довели аматорські тести, що задіяли для цього "милиці".
Звичайно, ви вибираєте саме той пристрій, який вам зручніший, доступніший і в цій статті я не перетягую вас на "світлу" сторону Mac. Хоча, якщо я все ж таки це зробила, дайте знати, як вам після покупки та користування новеньким (або б/в MacBook). Для мене ці 5 пунктів, а також можливість роботи віддалено від зарядки більше 12 годин – просто підкорили серце та допомогли зробити вибір на користь Mac.
І не забувайте підписуватись на наш Телеграм-канал, щоб не пропустити більше цікавого.