Де ми?
Маєш iPhone? Тоді лови!

Підпишись, щоб отримати ТОП-7 фішок iPhone, які покращать твоє здоров'я.


🎁 Оберіть подарунки, які зроблять свята особливими 🎄ОБРАТИ

×
Знижка тут!
×
iLounge | Статті | 💙 Інструкції | 20 корисних нових фішок macOS Ventura
Статті та огляди
3917
Софія Старк

Софія Старк · 19 Грудня 2022

20 корисних нових фішок macOS Ventura

Зібрали 20 корисних фішок macOS Ventura, які вам точно знадобляться.20 корисних нових фішок macOS Ventura


iLounge в Telegram

Користувачі Mac не завжди звертають увагу на якісь корисні приховані фішки, які додає Apple із виходом нового оновлення. А дарма, адже вони значно спрощують життя та допомагають вивести продуктивність на новий рівень. Тож давайте разом розглянемо 20 корисних лайфхаків, які з'явилися у новій macOS Ventura та які допоможуть працювати продуктивніше.

Увага: Операційна система macOS Ventura доступна для Mac від 2017 виходу, деякі фішки можуть бути обмежені для користувачів Mac Intel і бути доступними тільки для пристроїв з чіпом технології М1 або М2.

1. Використовуйте ваш iPhone як мікрофон

Не секрет, що мікрофони в iPhone набагато кращі, ніж у Mac. У macOS Ventura ви маєте можливість використовувати свій iPhone як мікрофон, якщо для цього є потреба.

Для того, щоб зробити це:

  1. Відкрийте налаштування та перейдіть до панелі Звук;
  2. Потім виберіть "Вхід" і перейдіть на свій iPhone або навушники.
  3. Важливо: Ваш пристрій має бути в одній мережі Wi-Fi з пристроєм та з одним iCloud.

20 корисних нових фішок macOS Ventura

2. Скасуйте відправку Email, якщо помітили помилку

Часто доводиться листуватися із закордонними клієнтами? Іноді в Email можна зробити помилок, але компанія Apple передбачила скасування відправки повідомлення, якщо у вас виникли проблеми.

20 корисних нових фішок macOS Ventura

Після того, як ви відправите листа через вбудовану пошту, на бічній панелі з'явиться опція “Скасувати відправку”. У вас є до 10 секунд, щоб скористатися цією фішкою, в налаштуваннях можна збільшити інтервал відправки до 20 секунд, або спланувати відправку в потрібний час.

3. Передперегляд у Spotlight

При пошуку файлів через Spotlight на macOS Ventura можна переглянути файли в попередньому перегляді. Достатньо вибрати потрібний файл та натиснути пробіл. Вам стане доступне вікно перегляду.

20 корисних нових фішок macOS Ventura

4. Перегляд паролів у налаштуваннях мережі

Як не дивно, але в попередніх версіях macOS не було можливості переглянути пароль від Wi-Fi з налаштувань. Потрібно було переходити у зв'язку паролів і дивитися там. Але тепер, як і в оновленні iOS 16, можна перейти в мережі та переглянути пароль, натиснувши на три крапки.

20 корисних нових фішок macOS Ventura

Це зручно, якщо потрібно передати пароль другу або нагадати собі, який ключ доступу до мережі Wi-Fi зараз у вас встановлений. Є навіть опція, яка дозволяє швидко скопіювати пароль та надіслати його.

5. Редагування надійного пароля

У Сафарі раніше пропонували згенерувати надійний пароль. Але оскільки різні сайти мають різні вимоги щодо надійного паролю, компанія Apple дозволила редагувати надійний пароль, щоб зробити його, наприклад, більш зрозумілим для вас або скоротити, прибрати непотрібні знаки.

20 корисних нових фішок macOS Ventura

Для того, щоб переглянути вікно зміни надійного пароля, потрібно просто натиснути на нього і подивитися "Інші параметри". Після цього замініть пароль так, як вам потрібно.

6. Шейр групи вкладок у Сафарі

Зручна функція Шейра групи вкладок допоможе правильно налагодити роботу в компанії. Це якщо ви не використовуєте інший браузер на Mac.

20 корисних нових фішок macOS Ventura

Щоб поділитися групою вкладок, спочатку створіть групу вкладок, а потім натисніть на неї (три крапки поруч). І поділіться інформацією з потрібною людиною.

7. Stage Manager на панелі

Функція Stage Manager може бути корисною, але постійно активувати її з керування просто незручно, тому багато користувачів просто забувають про неї, продовжуючи ігнорувати. Але, якщо додати цю функцію на панель керування, можна привчити її використовувати і, повірте, ви помітите, як це зручно.

  1. Відкрийте налаштування та перейдіть до центру керування;
  2. Додайте Постановник, а потім натисніть "Показувати на смузі меню".

20 корисних нових фішок macOS Ventura

8. Використання iPhone як камери

Не секрет, що камера MacBook далека від ідеалу. А покупка зовнішньої камери для дзвонів - це витрачання грошей, в першу чергу, а також вибір хорошої камери займає пристойного часу. Тому Apple спростили нам завдання та дозволили коннектити iPhone з Mac.

Для того, щоб перейти на використання камери iPhone для дзвінків з Mac, потрібно всього-то піднести пристрої один до одного. Ну і, звичайно, переконатися, що вони складаються в одній мережі Wi-Fi, а також що увімкнено Bluetooth. Якщо підключення не настає, можна переконатися в цьому через налаштування.

  1. Відкрийте Налаштування та перейдіть до меню Доступність;
  2. Потім відкрийте керування вказівниками;
  3. Виберіть вказівник головою та перейдіть на камеру iPhone.

Використання iPhone як камери

9. Ефекти камери

Крім нової функції використання камери iPhone з Mac, користувачі отримали можливість використовувати доступні ефекти. Наприклад, ви можете увімкнути студійне світло, на додачу до портретного режиму або використовувати Center Stage, який фокусує зображення на вас і слідує за ним.

Ефекти камери

10. Блокування нещодавно видалених альбомів

Минула версія macOS дозволяла легко зробити видимими нещодавно альбоми з нещодавно видаленими фото або прихованими фото, якщо використовувати опцію рядка у "Фотографіях". Крім того, приховані фото стають доступними для всіх, хто розблокував ваш Mac. Але у новій версії можна захистити свої приховані фото. Що досить зручно, якщо потрібно запозичити комусь Mac для роботи або якщо до вашого робочого Mac прив'язаний особистий iCloud.

Блокування нещодавно видалених альбомів

Але, зауважте, якщо користувач знає пароль від вашого пристрою, він все ще зможе подивитися ці фото.

11. Звуки для фону

Якщо ви звикли працювати, коли на фоні постійно щось увімкнено, ця опція буде корисною. Раніше в iOS 15 нам додали фонові звуки, які допомагають розслабитись, але, як на мене, це важлива фішка, в першу чергу, для користувачів Mac.

Звуки для фону

Увімкнути їх можна у спеціальних можливостях, якщо перейти до налаштувань. Тут ви можете вибрати білий шум, розслаблюючі звуки дощу та багато іншого. Хоча, слід зазначити, що це погано впливає на час роботи Mac, але якщо у вас М1 або М2, можна собі дозволити :)

12. Будильник для Mac

Якщо ви часто забувате все на світі, як і я, можна ставити собі будильники прямо на Mac в новому додатку Годинник. Це корисно, якщо у вас на якийсь час заплановано міт, але ви повністю пішли в роботу над якимсь завданням. Також можна дивитися час, ставити секундоміри та таймери. Раптом, стане в нагоді.

Будильник для Mac

13. Виділення тексту на відео

З приходом живого тексту на iPhone, багато хто почав ним користуватися. Але зараз ця можливість апгрейднулася і виділити текст можна навіть на зупинених кадрах відео з вашої галереї. Після цього текст можна додавати до статей або нотаток.

Виділення тексту на відео

14. Видалення дублікатів фото

На Mac теж з'явився альбом із дублікатами фото. Якщо у вас у галереї є кілька однакових знімків, які займають місце на iCloud, можна швидко видалити їх за допомогою вкладки дублікатів.

Виділення дублікатів фото

15. Копіювання налаштувань відредагованих фото

Справді, одна з корисних опцій для тих, хто любить фотографувати на iPhone і обробляти фото, це перенесення налаштувань з одного фото на інше. Це можна зробити і через Mac, якщо вам подобається переглядати знімки на великому екрані.

Копіювання налаштувань відредагованих фото

Крім того, зображення на Mac можна вирізати і відразу вставити в нотатку або повідомлення, якщо це потреба.

16. Заповнити документ на Mac

У вікні попереднього перегляду документів на Mac з'явилася нова вкладка. Вона дозволяє додати кілька об'єктів, як для скрин на iPhone. Можна внести текст або поставити підпис, додати фігуру і так далі.

Заповнити документ на Mac

Щоб почати редагувати документ у попередньому перегляді, натисніть три крапки у верхньому кутку.

17. Блокування ваших нотаток

Щоб заблокувати нотатку у додатку “Нотатки”, вам потрібно було придумати окремий пароль для своїх нотаток і запам'ятати його, якщо ви захочете знову отримати доступ до них.

Блокування ваших нотаток

На новій Ventura вам більше не потрібно запам'ятовувати пароль для заблокованих нотаток. Тепер їх можна зашифрувати за допомогою пароля для входу Mac або ‌Touch ID‌. Це не завжди добре, але все ж таки це корисна фішка, якщо вам властиво забувати певні речі.

18. Швидка передача FaceTime

Швидка передача FaceTime

Якщо ви почали свій дзвінок на iPhone, але хочете протремтіти його на Mac, потрібно просто піднести телефон до ноутбука. При цьому обидва пристрої повинні бути в одній мережі Wi-Fi, з увімкненим Bluetooth та одним iCloud.

Також можна зробити це за зворотною логікою. Якщо потрібно звільнити Mac та перенести виклик на iPhone.

19. Окрема вкладка для управління AirPods

Окрема вкладка для управління AirPods

Якщо у вас AirPods Pro, підключаючи їх до Mac, керувати шумозаглушенням або прозорістю можна було в налаштуваннях через панель звуку. Не зараз компанія Apple додала цілу окрему вкладку для керування Bluetooth-гарнітурою, де всі налаштування можна відрегулювати під себе.

20. Захист підключених USB-C пристроїв

З поширенням різних USB-C пристроїв, стало актуальним уважно стежити за тим, які доступи отримує той самий кабель або флешка при підключенні до Mac. У новій MacOS Ventura, якщо до пристрою підключається USB-C, система запитає у вас, чи можна довіряти передачу.

Захист підключених USB-C пристроїв

Це можна налаштувати на панелі параметрів безпеки. Наприклад, якщо ви точно впевнені, що будь-який з пристроїв не завдасть шкоди вашому Mac або якщо хочете увімкнути цю опцію для аксесуарів.

Сподіваємося, що вам були корисні всі ці функції, які доступні для налаштування на macOS Ventura! З нетерпінням чекаємо на вихід нової операційної системи, щоб розповісти вам про її фішки, а поки, подивіться наші схожі статті на цю ж тему.

iLounge в Telegram