Допомагаємо для ССО ЗСУ разомКЛІКАЙ

×
Допомога для України. Клікай >>>
iLounge | Новини | Депутати підтримали введення 20% ПДВ на онлайн-послуги закордонних компаній
Новини
Андрій Виноградов

Андрій Виноградов · 3 Червня 2021

Депутати підтримали введення 20% ПДВ на онлайн-послуги закордонних компаній

Верховна Рада у другому читанні прийняла новий закон, що стосується закордонних компаній, які надають онлайн-послуги. Їх зобов'язали платити 20% ПДВ.Депутати підтримали введення 20% ПДВ на онлайн-послуги закордонних компаній


iLounge в Telegram

Сьогодні депутати Верховної Ради прийняли законопроєкт №4184, також відомий як «Податок на Google». Згідно з цим законом, компанії-нерезиденти, які надають електронні послуги громадянам України, будуть змушені платити 20% ПДВ з цих операцій.

Це нововведення торкнеться Google, Facebook, Netflix, Apple, Steam, Amazon та інших компаній. У підсумку можна очікувати, що у майбутньому багато з онлайн-послуг, подорожчають для українців на ті ж 20%.

податок 4184

При цьому глава комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев недавно роз'яснив, з яких саме послуг компаніям доведеться платити ПДВ. Йдеться насамперед про продаж програмного забезпечення, наданні хмарних послуг, показ фільмів та ТБ, надання послуг дистанційного навчання і різних рекламних послуг.

податок 4184

Варто зазначити, що схожий закон діє і в деяких інших країнах. Зокрема, у РФ. Там деякі компанії вже переклали свої витрати на споживачів. Наприклад, Facebook зобов'язує користувачів, які купують рекламу у соціальній мережі, виплачувати ПДВ у розмірі 20%.

Джерело: ВР


iLounge в Telegram

Або увійти під обліковим записом з соцмережі: