Де ми?
Маєш iPhone? Тоді лови!

Підпишись, щоб отримати ТОП-7 фішок iPhone, які покращать твоє здоров'я.


🎁 Оберіть подарунки, які зроблять свята особливими 🎄ОБРАТИ

×
Знижка тут!
×
iLounge | Новини | Microsoft представила інструмент діпфейків, які може створити кожен
Новини
883
Софія Старк

Софія Старк · 16 Листопада 2023

Microsoft представила інструмент діпфейків, які може створити кожен

Microsoft відкрила інструмент діпфейків на основі ШІ, Azure AI Speech Text-to-Speech Avatar для вільного доступу, однак, це викликає питання щодо етики.Microsoft представила інструмент діпфейків, які може створити кожен


iLounge в Telegram

На заході Microsoft Ignite 2023 компанія відкрила доступ до голосового аватара Azure AI Speech Text-to-Speech Avatar. Сервіс дозволяє створювати реалістичні аватари, які можуть озвучувати написаний контент.

Azure AI Speech Text-to-Speech Avatar дозволяє користувачам створювати відео з аватарами, які розмовляють, завантажуючи зображення людини та надаючи сценарій. Потім інструмент Microsoft навчає модель анімувати аватар, а окрема модель перетворення тексту в мовлення читає сценарій вголос. Застосування, за словами Microsoft, варіюється від створення навчальних відео до розробки віртуальних асистентів і чат-ботів.

Microsoft представила інструмент діпфейків, які може створити кожен

Попри потенційні переваги, Microsoft визнає, що інструмент може бути використаний не за призначенням. Щоб запобігти цьому, більшість користувачів Azure спочатку матимуть доступ лише до готових аватарів, а персональні налаштування будуть доступні через процес реєстрації з "обмеженим доступом" для конкретних випадків використання.

Також Microsoft запустила пов'язану з ним функцію під назвою Personal Voice, яка є частиною сервісу нейронного голосу. Personal Voice за лічені секунди відтворює голос користувача на основі однохвилинного мовного зразка, що дозволяє створювати персоналізованих голосових помічників і дикторів на замовлення.

Однак Microsoft вживає заходів обережності з Personal Voice, вимагаючи від користувачів надати "явну згоду" у вигляді записаної заяви перед використанням цієї функції. Наразі доступ до функції обмежений реєстраційною формою, і користувачі повинні погодитися обмежити використання персонального голосу програмами, в яких голос не зчитує створений користувачем або відкритий контент.

Впровадження цього інструменту викликає етичні питання, особливо у світлі нещодавніх дискусій під час страйку профспілки SAG-AFTRA, щодо компенсації за використання згенерованих штучним інтелектом образів. Microsoft поки не роз'яснила свою позицію у цьому питанні.

Джерело: Microsoft

iLounge в Telegram