Три дні знижок до -90%ЗА ПОКУПКАМИ

×
iLounge | Новини | При встановленні Linux на Mac M1 виникли проблеми
Новини
Софія Старк

Софія Старк · 15 Березня 2021

При встановленні Linux на Mac M1 виникли проблеми

Розробники проекту Asahi Linux поділилися звітом щодо встановлення Linux на платформу Mac M1. За їхніми словами, новий процесор підкинув декілька труднощів.При встановленні Linux на Mac M1 виникли проблеми


iLounge в Telegram

Розробники проекту Asahi Linux поділилися звітом щодо установки Linux на платформу Mac M1. За їхніми словами, новий процесор підкинув декілька труднощів.

Проект Asahi Linux має ідею, щоб зробити можливим встановлення Linux на нові Mac, що працюють на ARM-процесорі M1. Завдяки досвіду розробників та їх звітуванню ми можемо отримати краще уявлення про те, як працює процесор M1.

Розробники проекту зіткнулися з проблемою встановлення Linux на M1 тому, що (за їхніми словами) Mac на Apple Silicon завантажуються зовсім інакше, ніж звичайні ПК або Mac на Intel. Їх система завантаження більше схожа на те, як запускаються iPhone / iPad. При цьому Apple подбала про те, щоб користувач бачив кінцевий підсумок завантаження системи так, як ніби вона все ще на Intel. Тому при спробах встановлення Linux у розробників виникало чимало запитань і плутанини.

Проект Asahi Linux розпочався у січні. Зараз розробники змогли написати власний завантажувач «m1n1», який допомагає обійти систему Apple, але не до кінця. За словами розробників, у кінцевому підсумку вони хочуть домогтися не простої установки Linux на Mac M1, а повної інтеграції всієї системи.

До слова, це не перший проект, який займається установкою Linux на Mac M1. Раніше вже був запущений Corellium Ubuntu, який дозволяє поставити цю ОС на M1 Mac mini. Однак, для установки Linux за допомогою Corellium Ubuntu вам все ще потрібен USB-C накопичувач і доступ до інтернету.

Розробники зацікавлені у впровадженні Linux і Windows на Mac з процесором M1 тому, що нова архітектура дозволяє це. Крім того, багато хто з розробників працює з програмами, яких немає на macOS. Та й такі експерименти допомагають краще вивчити будову нового процесора і принцип його роботи, завантаження системи.


iLounge в Telegram

Гоу до нас в Telegram!

💙 Канал про те, що так любимо — Apple, нові гаджети і просто корисні аксесуари.

Читати @ilounge_official
Або увійти під обліковим записом з соцмережі: