Допомагаємо для ССО ЗСУ разомКЛІКАЙ

×
Допомога для України. Клікай >>>
iLounge | Новини | Додатки в iPad Pro 2021 не можуть використовувати більше 5 ГБ ОЗУ
Новини
Андрій Виноградов

Андрій Виноградов · 28 Травня 2021

Додатки в iPad Pro 2021 не можуть використовувати більше 5 ГБ ОЗУ

Сьогодні стало відомо про те, що iPadOS обмежує можливості нового iPad Pro 2021. У системі є ліміт на обсяг ОЗУ, що виділяється з додатками.Додатки в iPad Pro 2021 не можуть використовувати більше 5 ГБ ОЗУ


iLounge в Telegram

Відразу після виходу нових iPad Pro з чіпом M1 багато говорили про те, що iPadOS обмежуватиме можливості цього пристрою. Однак, у більшості випадків йшлося скоріше про зручність інтерфейсу та деякі особливості роботи з файлами. Але, як стало відомо сьогодні, в операційній системі присутні серйозніші проблеми. Вони можуть перешкодити користувачам повноцінно працювати з професійними програмами.

Повідомляється, що в iPadOS є ліміт на максимальний обсяг оперативної пам'яті, який може бути виділений одному з додатків. Це значення становить 5 ГБ. Причому розмір ліміту однаковий, як для «молодших» моделей iPad Pro 2021 з 8 ГБ оперативної пам'яті, так і для топових версій планшета. Нагадаємо, що в останніх встановлено 16 ГБ ОЗУ.

Про наявні обмеження стало відомо завдяки виходу нової версії графічного редактора Procreate. Разом зі зростанням можливостей iPad Pro розробники поступово збільшували максимальну кількість доступних для роботи шарів. У випадку з iPad Pro 2020 одне полотно могло містити 91 шар. Для нових яблучних планшетів з чіпом M1 це значення зросло до 115.

Додатки в iPad Pro 2021 не можуть використовувати більше 5 ГБ ОЗУ

Деякі користувачі здивувалися такому незначному приросту. Після чого розробники Procreate і розповіли про наявні в iPadOS обмеження. Також вони відзначили, що у випадку, якщо додаток починає використовувати більше максимально доступного обсягу ОЗУ, він автоматично закривається.

Додатки в iPad Pro 2021 не можуть використовувати більше 5 ГБ ОЗУ

Подібні обмеження означають, що професійні програми для iPad не зможуть використовувати всі ресурси планшета. Додаткова оперативна пам'ять, яка є в топових моделях з накопичувачем на 1 ТБ або 2 ТБ, дозволить просто тримати більше відкритих додатків. Приросту у плані продуктивності у порівнянні з базовими версіями iPad Pro 2021 не буде.

Можливо, ситуація зміниться в iPadOS 15, анонс якої відбудеться на WWDC 2021. Однак поки користувачам залишається просто змиритися з ситуацією.

Джерело: 9to5mac


iLounge в Telegram

Або увійти під обліковим записом з соцмережі: